Facebook přiznal, že čte soukromé zprávy uživatelů Messengeru

BEZPEČNOST?

Facebook přiznal, že čte soukromé zprávy uživatelů MessengeruNOVÉ 1
Svět
Sdílet:

Vedení Facebooku přiznalo, že firma dokáže číst soukromé zprávy a fotografie poslané pomocí aplikace Messenger. Využívá k tomu automatický systém, který detekuje zakázaný obsah či obsah nahlášený uživateli jako odporující pravidlům společnosti, a pracovníky, kteří obsah zpráv následně prověřují.

Údajně se společnost zaměřuje především na internetové odkazy a fotografie. Cílem je prý především odhalit případné pokusy o šíření malwarů nebo dětské pornografie. Někteří lidé však reagovali se znepokojením, jestli Facebook čtení osobních zpráv obecně nezneužívá.

„Obsah osobních zpráv není používán pro zacílení reklamy,“ uvedla podle CNN mluvčí společnosti. Facebook se brání, že tyto skenovací systémy jsou „velmi podobné těm, které běžně používají ostatní internetové společnosti.“

Společnost Facebook je pod tlakem po březnovém zveřejnění informací o tom, že spolupracovala s poradenskou firmou Cambridge Analytica, která získala data okolo 87 milionů jeho uživatelů a mohla je využít například v prezidentské volební kampani v USA.


Čtěte dále: Britský úřad ICO vyšetřuje 30 organizací, včetně Facebooku, kvůli zneužití dat

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Když Babiš místo ANO říká NE

KOMENTÁŘ

Předseda hnutí Aliance nespokojených občanů neboli ANO Andrej Babiš na sociálních sítích oznámil, že se po třiceti letech soužití pokojně rozchází se svou manže ...

00:07

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články