Ťok končí v politice, složil i poslanecký mandát

Ťok končí v politice, složil i poslanecký mandátNOVÉ
Dan Ťok Foto:

Foto: Jan Zatorsky

Domov

Končící ministr dopravy

Echo24

Končící ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) v pondělí složil také poslanecký mandát. Ťoka má ve sněmovně nahradit šestapadesátiletá Iva Kalátová (ANO), bývalá starostka Rotavy na Sokolovsku. ČTK to potvrdila mluvčí předsedy Sněmovny Barbora Štenglová. Ťok před týdnem oznámil odchod z vlády a prezident Miloš Zeman řekl, že jeho demisi přijme. Zeman se již také sešel s kandidátem na ministra dopravy Vladimírem Kremlíkem.

Ťok nechtěl svůj konec ve sněmovně blíže komentovat. „Jeden z 200 toho prosazuje strašně málo. Já dám tu šanci někomu, kdo má větší chuť,“ zdůvodnil ČTK složení mandátu. „Pravda je, že už se balím. Přebírám ty hromady materiálů, které mám na stole, a dělám v tom pořádek,“ dodal.

Kalátová bude skládat poslanecký slib pravděpodobně na začátku úterní schůze Sněmovny. Slib má složit také Václav Votava, který v dolní komoře Parlamentu nahradí někdejšího ministra vnitra Milana Chovance (oba ČSSD). Kalátová je nyní členkou zastupitelstev města Rotavy a Karlovarského kraje.

Ťok je nejdéle sloužícím ministrem dopravy, funkci zastává více než čtyři roky. Poslanecký mandát ale získal relativně nedávno. Do funkce ministra dopravy se dostal koncem roku 2014 a poslancem za ANO se stal jako nestraník ve volbách v roce 2017.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Kauza Čapího hnízda stojí. Kompletní spis se stále nedostal ke státnímu zástupci

Kremlík u Zemana „prošel“. Ministrem ho jmenuje 30. dubna

Související články