1 Petříček v Itálii

„Do Čech míří skupina italských podnikatelů.“ Petříček jednal s italským ministrem zahraničí

Nové

Témata: , , ,

Rozhovorem s italským ministrem zahraničí Enzem Moaverem Milanesim pokračuje dvoudenní návštěva českého šéfa diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD) v Itálii. Mluvili o prohloubení ekonomické spolupráce, v rámci které do Čech na jaře přijede skupina italských podnikatelů a na podzim zamíří čeští podnikatelé do Itálie, ale i o migraci. Petříček označil Itálii za významného ekonomického partnera, který bude po brexitu třetí největší ekonomikou EU.

„Na jaře se plánuje delegace italských podnikatelů do Česka a na podzim by čeští mohli navštívit Itálii. Je řada oblastí pro potenciální spolupráci, včetně vesmírné technologie a obranného průmyslu,” řekl Tomáš Petříček po jednání s italským protějškem. „Itálie je pro Česko významný ekonomický partner, navíc bude po brexitu třetí největší ekonomikou EU, chceme s ní dál rozvíjet ekonomické vztahy,” dodal ministr.

Šéfové zahraniční politiky obou zemí se dotkli i tématu migrace, které je právě v těchto dnech velmi aktuální, protože skupina migrantů u břehů Libye unesla u loď a zamířila s ní do Evropy. Loď mezitím doplula pod dohledem maltské armády do maltského přístavu. Podle maltských médií předtím na plavidlo dorazila speciální jednotka s úkolem vrátit kontrolu nad lodí jejímu kapitánovi.

„Zmínili jsme i téma migrace. Čísla (příchozích migrantů – pozn. red.) jsou nižší než před lety, jsou na úrovni roku 2011 nebo 2012 před vypuknutím migrační krize. Chceme spolupracovat na odstraňování příčin migrace. Působit především v místech, odkud lidé přicházejí. Konkrétně při stabilizaci zemí zasažených konflikty. Jde i o informovanost v těchto zemích. Kolují tam mylné informace o tom, co může cesta do Evropy přinést a už se nehovoří o rizikách cesty. Hovořili jsme i o spolupráci Itálie s Visegrádskou čtyřkou v rámci migrace,” uvedl Petříček.

Šéf české diplomacie Petříček ve středu v Miláně otevřel český generální konzulát. 

Dále čtěte: Česko má nově generální konzulát v Miláně

To není vstupenka do lunaparku, odmítl Salvini udělit občanství dětem z hořícího autobusu

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.