Segedín, sekaná, španělský ptáček... Okamura oznamuje, co měl k obědu

Vzkazy voličům

Segedín, sekaná, španělský ptáček... Okamura oznamuje, co měl k oběduNOVÉ
Pokrmy Tomia Okamury Foto:

Foto: Facebook Tomia Okamury

Domov

Echo24

Že Tomio Okamura tu a tam na svém facebookovém profilu uveřejňuje snímky z posilovny, není žádnou novinkou. Nyní však předseda hnutí SPD přišel s jinou taktikou – sdílí, co správně českého si zrovna dal k jídlu, nejčastěji k obědu. Reakce uživatelů v komentářích, ať už se jedná o sekanou s bramborem, nebo půllitr piva k fotbalu, jsou převážně pozitivní. 

Gastronomické příspěvky doplnily ty tradiční, politicky zaměřené v uplynulém týdnu. Okamura začal minulou neděli. „Moje oblíbená sekaná se šťouchanými bramborami. Skvělý oběd. Přeji hezkou neděli,“ připojil k popisku fotografie. O dva dny později předseda SPD posnídal „jeho oblíbený“ makový koláč s čajem. 

Následovala kuřecí játra s rýží, segedínský guláš či „česká klasika vepřo, knedlo, zelo“. Nechybí ani sklenice piva ke čtvrtečnímu utkání pražské fotbalové Slavie s londýnskou Chelsea. 

Ohlasy ze sociálních sítí má Okamura vcelku kladné. Uživatelé mu často pod fotografie s pokrmy přejí dobrou chuť, vyzývají jej, aby si tu chuť nechal vzít a bojoval za jejich zájmy. Další slibují Okamurovi podporu. „Tolik radosti z obyčejného jídla, jde vidět, že jste nezpychl, jako ostatní politici, kteří by se se sekanou nevyfotili ani náhodou. Ti tak akorát s pořádnou flákotou, aby bylo vidět, že na to mají, snobi,“ píše jedna z podporovatelkyň SPD. 

Kritiky se najde už méně. „Ty, Tomio to je jen samá žranice a politika vázne. Více pracuj a méně papej, ať jsou vidět nějaké výsledky,“ upozorňuje jeden. „Mám pocit, že se z toho stal takovej lifestyle blog o životě Tomia, ale chtělo by to více příspěvků, co jste měl k obědu,“ napsal zase ve zjevné ironii jiný.

Okamura je známý tím, že na svém facebookovém profilu do prosazování politiky hnutí včleňuje i snímky z volnočasovějších aktivit. Známé jsou zejména jeho momentky z posilovny, na nichž předseda SPD někdy vystupuje i vysvlečený do půli těla. Před časem se nad jednou takovou fotografií strhla debata, zda si na ní Okamura v obrazovém editoru neupravil svaly.

Čtěte také: Zaskočení okamurovci? Jsme pro přijetí syrských sirotků, vyšlo SPD v anketě. Tak ji hnutí smazalo

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.