1 chaos na mnichovském letišti

Mnichov ruší lety: vše kvůli ženě s tekutinou bez sáčku

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Mnichovské letiště se potýká s problémy poté, co jeho provoz v sobotu narušilo vyklizení jednoho z terminálů kvůli ženě, která se bez kontroly dostala do bezpečnostní zóny. Od sobotního rána do dnešního poledne letiště zrušilo zhruba 330 letů, což se dotklo více než 32 000 cestujících. Policie po ženě, která se dostala na terminál bez řádné kontroly, pátrala až do sobotního večera pomocí fotografie ze záznamu kamer. Nakonec zhruba 40letou ženu našla, po výslechu ji však bez obvinění propustila.

Podle serveru Spiegel Online žena o chaosu, který vyvolala na mnichovském letišti, zřejmě ani neměla tušení. Server rozhlasu Bayerischer Rundfunk (BR) uvedl, že žena nejprve řádně prošla bezpečnostními rámy, ostraha ale v jejím příručním zavazadle našla tekutiny, které nebyly podle předpisů v plastovém sáčku, a poslala ji proto zpět, aby si sáček opatřila.

Na záběrech bezpečnostních kamer je následně vidět, jak se žena zakrátko vrátila již bez příručního zavazadla, prošla ale kontrolním místem, které ještě nebylo v provozu. Podle BR zřejmě své příruční zavazadlo s problematickou tekutinou raději vyhodila a vrátila se, aby nezmeškala let.

Během samotné soboty bylo podle dřívějších informací zrušeno nejméně 200 letů a dalších zhruba 60 mělo zpoždění delší než půl hodiny. Zhruba 700 lidí muselo strávit noc na letišti na lehátkách, další stovky lidí byly ubytovány v hotelech.

Řada cestujících si na sociálních sítích stěžuje, že na letišti čekají už desítky hodin. Letiště i leteckou společnost Lufthansa obviňují z nedostatečné snahy a schopnosti řešit situaci.

„Strávil jsem už 25 hodin na mnichovském letišti a pořád čekám na svůj let. Za 18 let, co cestuji, jsem nikdy nezažil horší a víc neprofesionální aerolinky, než jsou Lufthansa,“ spílá jeden z uživatelů Twitteru aerolinkám. „Jsem zaseknutý na letišti v Mnichově. Deset hodin na letišti, pět hodin ve frontě. Od půl páté žádné informace ani od Lufthansy, ani od letiště. ,Je nám to líto, pomozte si sami.‘“ píše jiný uživatel Twitteru.

Situaci zkomplikovala skutečnost, že v Bavorsku v sobotu začaly letní prázdniny a mnoho lidí vyrazilo na dovolenou. Dnes se situace na letišti normalizuje jen zvolna, napsala agentura DPA.

Mnichovské letiště je druhé největší v Německu, v loňském roce odbavilo rekordních 44,6 milionu cestujících.

Čtěte dále: V Barceloně a Madridu stávkují tisíce taxikářů kvůli Uberu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Mýtus o první desítce. V počtu automobilů jsme byli až na 21. místě

Echo týdne: Antisemitismus na Pochodu žen? ● Komentář: Podporujte svého oligarchu ●Fokus: Drony pro české vojáky ● Recenze: Citová sebevýchova malé Věry ● Komentář: Výstraha soudce Baxy

Bitva o Británii Jak dopadne britský odchod z EU
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.