1 chaos na mnichovském letišti

Mnichov ruší lety: vše kvůli ženě s tekutinou bez sáčku

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Mnichovské letiště se potýká s problémy poté, co jeho provoz v sobotu narušilo vyklizení jednoho z terminálů kvůli ženě, která se bez kontroly dostala do bezpečnostní zóny. Od sobotního rána do dnešního poledne letiště zrušilo zhruba 330 letů, což se dotklo více než 32 000 cestujících. Policie po ženě, která se dostala na terminál bez řádné kontroly, pátrala až do sobotního večera pomocí fotografie ze záznamu kamer. Nakonec zhruba 40letou ženu našla, po výslechu ji však bez obvinění propustila.

Podle serveru Spiegel Online žena o chaosu, který vyvolala na mnichovském letišti, zřejmě ani neměla tušení. Server rozhlasu Bayerischer Rundfunk (BR) uvedl, že žena nejprve řádně prošla bezpečnostními rámy, ostraha ale v jejím příručním zavazadle našla tekutiny, které nebyly podle předpisů v plastovém sáčku, a poslala ji proto zpět, aby si sáček opatřila.

Na záběrech bezpečnostních kamer je následně vidět, jak se žena zakrátko vrátila již bez příručního zavazadla, prošla ale kontrolním místem, které ještě nebylo v provozu. Podle BR zřejmě své příruční zavazadlo s problematickou tekutinou raději vyhodila a vrátila se, aby nezmeškala let.

Během samotné soboty bylo podle dřívějších informací zrušeno nejméně 200 letů a dalších zhruba 60 mělo zpoždění delší než půl hodiny. Zhruba 700 lidí muselo strávit noc na letišti na lehátkách, další stovky lidí byly ubytovány v hotelech.

Řada cestujících si na sociálních sítích stěžuje, že na letišti čekají už desítky hodin. Letiště i leteckou společnost Lufthansa obviňují z nedostatečné snahy a schopnosti řešit situaci.

„Strávil jsem už 25 hodin na mnichovském letišti a pořád čekám na svůj let. Za 18 let, co cestuji, jsem nikdy nezažil horší a víc neprofesionální aerolinky, než jsou Lufthansa,“ spílá jeden z uživatelů Twitteru aerolinkám. „Jsem zaseknutý na letišti v Mnichově. Deset hodin na letišti, pět hodin ve frontě. Od půl páté žádné informace ani od Lufthansy, ani od letiště. ,Je nám to líto, pomozte si sami.‘“ píše jiný uživatel Twitteru.

Situaci zkomplikovala skutečnost, že v Bavorsku v sobotu začaly letní prázdniny a mnoho lidí vyrazilo na dovolenou. Dnes se situace na letišti normalizuje jen zvolna, napsala agentura DPA.

Mnichovské letiště je druhé největší v Německu, v loňském roce odbavilo rekordních 44,6 milionu cestujících.

Čtěte dále: V Barceloně a Madridu stávkují tisíce taxikářů kvůli Uberu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Přece, ale možná pozdě. Jde o právo České republiky stavět jaderné elektrárny

Echo týdne: Staré pořádky, Blade Runner a ruská vražda ● Rozhovor: Musíme motivovat lidi, aby pracovali co nejdéle ● Esej: Quo vadis, Česko? ● Komentář: Proč se spokojíme s málem ● Fenomén: Když je pár víc než dva

 

Chtěli se mít líp Dlouhý pochod z Vajglova do Břidličné
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.