1 chyba na diplomech

Univerzita šest let vydávala diplomy s chybou. Nikdo si toho nevšiml

, NOVÉ

Témata: , ,

Dlouhých šest let si nikdo z univerzity v americkém Coloradu nevšiml, že škola vydává diplomy obsahující překlep. Za dobu vydávání těchto diplomů dostalo diplom více než 9200 absolventů. Na chybu upozornil až pozorný editor tamějších školních novin, k němuž se dostala fotografie jednoho z diplomů, informuje CNN.

Nezbytnou součástí diplomů, které získávají absolventi univerzity ve městě Mesa v Coloradu, je podpis představitelů školy. Mezi nimi nechybí předseda správní rady, anglicky „Board of Trustees“. Právě v názvu rady byla po dlouhá léta chyba – záměnou počátečního písmena tak studenti dostávali diplomy podepsané vedením neexistující rady „Coard of Trustees“.

Na nesmyslnou formulaci upozornil editor univerzitních novin. Chybu odhalil ve chvíli, kdy si na webových stránkách univerzity prohlížel nově vydané diplomy. Podle svých slov se nejprve domníval, že se přehlédl, nebo že jde o neobvyklý zápis písmena v univerzitou použitém typu písma. To bylo pravděpodobně také příčinou toho, že na chybu neupozornil nikdo před ním.

Alec Williams po zjištění zkontroloval i svůj diplom – i ten obsahoval stejnou chybu. Na twitteru proto oslovil všechny své spolužáky, aby je na problém upozornil. „Na mnoha diplomech, například na mém, je stejná chyba. „Coard of Trustees.“ CMU mi pošle náhradní diplom, ale nevím, zda je budou zasílat i ostatním absolventům. Vypadá to, že byste si měli jít stěžovat, jestli chcete, aby váš diplom za 30 tisíc dolarů byl v pořádku,“ napsal s odkazem na vysokou částku, kterou studenti musí v průběhu studia vynaložit.

Univerzita na situaci reagovala zřízením formuláře na webových stránkách. Po jeho vyplnění dostane každý student kopii svého diplomu bez překlepů, a to do dvou pracovních dnů. Tisk jednoho takového diplomu univerzitu vyjde na 5 dolarů, píše CNN.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Malá při diplomové práci opisovala, zjistila univerzita. O titul však nepřijde

Z Babišovy diplomové práce zbyl jen název. Z archivu ji už odstranili

,