Vítězství Kvitové

Kvitová získala titul na turnaji WTA v Praze. Buzarnescuovou porazila 2:1 na setyNOVÉ
Petra Kvitová Foto:

1

Česká tenistka Petra Kvitová zvítězila ve finále na domácím turnaji WTA. V napínavém zápase J&T Banka Prague Open porazila Rumunku Mihaelu Buzarnescuovou na sety 2:1. Kvitová tak získala svůj již 23. titul ve své hráčské kariéře.

Kvitová na začátku zápasu rychle dokázala získat vedení 4:1 na gamy, ale následně se začalo dařit její soupeřce, která dokázala otočit na 4:6 a vybojovala první set. Ve druhém setu však otěže opět převzala Kvitová, která soupeřce povolila získat pouze dva gamy a získala druhý set v poměru 6:2.

O titulu tak musel rozhodnout třetí set. V něm se vedení opět rychle ujala Petra Kvitová, ovšem Mihaela Butzarnescuová se s ní stále snažila držet krok. Kvitová nakonec ve třetím setu zvítězila 6:3.

Česká tenisová hvězda ocenila schopnosti své soupeřky a uvedla, že zápas vybojovala. „Byla to bitva se vším všudy. Rozhodla bojovnost,“ sdělila Kvitová České televizi. Vítězka turnaje si navíc pochvalovala domácí atmosféru na pražském turnaji. „Vyhrát turnaj v Praze, v domácím klubu  a před českými diváky je speciální. Jsem moc ráda,“ řekla po výhře Petra Kvitová.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.