Udženija: Komunisté se nezměnili. Díky Babišovi se derou zpátky k moci

Zvolení Zdeňka Ondráčka

Udženija: Komunisté se nezměnili. Díky Babišovi se derou zpátky k mociNOVÉ
Alexandra Udženija (ODS) Foto:

Reprofoto: ČT

1
Domov

nel

Díky hnutí ANO se komunisté derou zpátky k moci. Místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija to řekla v nedělních Otázkách Václava Moravce. Reagovala tak na zvolení Zdeňka Ondráčka (KSČM) do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Na hlasování neměl chybět nikdo z demokratických stran, reagoval těsný výsledek hlasování předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík.

Petr Gazdík podle svých slov odhadoval už den předtím, že druhé hlasování o předsedovi komise pro kontrolu GIBS ovládne komunista Zdeněk Ondráček. „Hnutí ANO muselo komunistům ukázat, že svá slova myslí vážně,“ řekl Gazdík. „Ukázat jim, že pokud budou komunisté podporovat druhou vládu Andreje Babiše, tak za to něco dostanou,“ dodal. 

Podle Alexandry Udženiji je situace mimořádně vážná a nejde jen o Zdeňka Ondráčka. „Je to celkově o tom, že se nám tady díky hnutí ANO a panu Babišovi derou komunisté zpátky k moci na pozice, funkce,“ řekla Udženija. „Samozřejmě, že nám demokratickým stranám vadí, když se komunisté derou zpátky, protože moc dobře víme, jak se tady čtyřicet let chovali,“ dodala.  

Navíc se podle Udženiji komunistické praktiky nijak nezměnily. „Není to o tom, že se tady mlátili lidé na ulici. Tady se lidé vraždili, zabíjeli a dávali za názor do vězení. A to dělali komunisté,“ řekla Udženija. „Jestli si někdo myslí, že se v tomhle komunisti změnili, tak opravdu se mýlí,“ dodala s tím, že kdyby v minulosti působila v politice, prosazovala by zrušení komunistické strany.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Filip zpochybňuje totalitu: Protesty proti Ondráčkovi jsou horší než zákazy v minulosti