ON LINE: Summit EU v Bulharsku

Témata: , ,

Sledujeme online
Živý přenos Živý přenos ukončen Čekáme
Ostatní online zpravodajství   
onlineIsLive

12:00 EU by měla dát balkánským zemím termíny přijetí, říká Babiš

Státy visegrádské čtyřky (ČR, Maďarsko, Polsko a Slovensko) se staví kriticky k tomu, že EU západobalkánským zemím neposkytla žádný časový plán jejich vstupu do EU. „Ten region má svoje problémy, je potřeba, aby si (státy) vyřešily své konflikty, aby si definitivně řekly, které hranice platí, aby bojovaly účinně proti organizovanému zločinu, proti korupci a udělaly reformy,“ řekl český premiér v demisi Andrej Babiš.

10:30 EU je připraveno jednat o recipročním snižování bariér, říká Merkelová USA

Německá kancléřka Angela Merkelová zároveň zopakovala, že EU od USA čeká trvalé vyjmutí z vysokých dovozních cel na ocel a hliník.

9:40 Žádný zlom se neočekává

Závěrečný dokument se tak spíše zaměří na to, co ještě balkánským státům zbývá udělat. Další schůzka v podobném formátu by měla být za chorvatského předsednictví EU v roce 2020.

9:25 V bulharské Sofii začal summit EU

Členské státy Evropské unie jednají se zeměmi západního Balkánu, tedy Albánie, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Černé Hory, Makedonie a Kosova, o jejich unijní perspektivě.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.