3 Test nové technologie

VIDEO: Brutální rychlost. Vojáci na vyhlášené dráze testují katapultovací sedadla

, NOVÉ

Témata: , ,

Ráj fanoušků nejvyšších rychlostí, to je americká Holloman High Speed Test Track v Novém Mexiku. V těchto dnech se zde provádějí testy, při kterých jsou piloti leteckých jednotek katapultováni speciální technologií, informuje německý server Stern.

Piloti jsou vymrštěni z pojízdné části jako prakem a následně se jim ve vzduchu automaticky otevře záchranný padák.

Speciální testovací objekty dosahují rychlostí tryskových letadel. Nejmodernější „katapulty“ byly namontovány na raketové vozy, které jedou po 16 kilometrů dlouhé testovací dráze.

Holloman High-Speed Test Track slouží leteckým složkám, armádě, námořnictvu, i americkým spojencům od roku 1949. Podle údajů z roku 2014 zde bylo provedeno více než 12 tisíc testů.

Místo je užitečnou platformou pro vědce a inženýry. Testování technologií na této precizní dráze poskytuje důležitá data, která by nebylo možné získat jinými pozemními testy.

Překonává se tak hranice mezi laboratorním vývojem technologií a jejich operativním užitím v praxi, protože poskytuje realističtější a dynamičtější zkušební prostředí s možností opakovatelnosti a navíc za nižší cenu. Testovací dráha Holloman High-Speed Test Track to uvádí na svých webových stránkách.

Čtěte také:

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.