1 Růst koruny

Česká měna pokořila pětiletý rekord. Posílila na 25,35 korun za euro

NOVÉ

Témata: , ,

Česká měna dnes po poledni posílila na 25,35 koruny za euro, čímž znovu posunula svůj téměř pětiletý rekord. Ve středu končila obchodování na 25,40 Kč/EUR a krátce se dostala i pod tuto hodnotu. Během nočního obchodování pak posílila k 25,36 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Od ukončení intervencí loni v dubnu se koruna k hodnotě 25,40 Kč/EUR dostala poprvé koncem listopadu po půlročním pozvolném posilování. Poté znovu oslabovala, koncem prosince dosáhla na 25,95 Kč/EUR, ale závěr roku ji zastihl na silnějších 25,53 Kč/EUR.

Česká měna ve středu podle analytiků navázala na úterní posilování, kterým reagovala na vyjádření člena bankovní rady České národní banky Vojtěcha Bendy, z nějž trh vyvodil, že české úrokové sazby musí rychle a výrazně vzrůst. Hlavní ekonom Next Finance Vladimír Pikora očekává, že výhled úrokových sazeb pošle korunu během roku ke hladině 25 Kč/EUR.

Hlavní ekonom ING Bank v ČR Jakub Seidler upozornil, že obecně se očekává další zvýšení úrokových sazeb na únorovém jednání bankovní rady. „Více než samotné rozhodnutí ČNB bude tak pro kurz koruny podstatnější, jak vyzní komunikace ČNB ohledně načasování dalšího zvyšování sazeb v letošním roce,“ dodal.

K dolaru koruna proti středečnímu závěru po poledni posílila o čtyři haléře na 20,71 Kč/USD.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Česká koruna byla letos druhou nejrychleji rostoucí měnou světa

Hranice 25,55 za euro. Koruna byla nejsilnější od začátku intervencí


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.