Zeman viděl černou, ale Ryan gratuloval Trumpovi ke zvolení v modré kravatě

Nikulin jako politický boj?

Zeman viděl černou, ale Ryan gratuloval Trumpovi ke zvolení v modré kravatěNOVÉ
Paul Ryan během gratulace Donaldu Trumpovi ke zvolení prezidentem USA Foto:

Foto: printscreen – youtube / PBS

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Prezident Miloš Zeman tvrdí, že když byl zvolen Donald Trump prezidentem, vzal si Paul Ryan na protest černou kravatu. Uvedl to na Slovensku, kde kritizoval vydání Jevgenije Nikulina do USA. Předseda Sněmovny reprezentantů měl ale při veřejném vystoupení kravatu modrou a prezidentovi ve svém projevu gratuloval.

Politické napětí v USA má podporovat i vydání ruského hackera Nikulina. Rus může podle Zemana posloužit jako vnitropolitický boj vůči Trumpovi. Češi se tak prostřednictvím vydání Nikulina začali podle prezidenta vměšovat do americké vnitřní politiky. Řekl to na tiskové konferenci během návštěvy Slovenska.

„Když byl zvolen Donald Trump americkým prezidentem, pan Ryan si vzal černou kravatu. To možná víte. Tentýž pan Ryan nyní přiletěl do České republiky. Veřejně prohlásil, že sem přiletěl především proto, aby dostal pana Nikulina do Spojených států, což se mu podařilo. A jedna z variant je, ať tak, či onak, může sloužit jako nástroj vnitroamerického politického boje, k tomu slouží i ta černá kravata,“ řekl Zeman na Slovensku.

Paul Ryan přitom po zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA veřejně vystoupil v modré kravatě, a svému spolustraníkovi pogratuloval: „Včera večer a znovu dnes ráno jsem mluvil se zvoleným prezidentem Donaldem Trumpem a blahopřál mu k jeho velkému vítězství Mluvili jsme o práci, která nás čeká a o důležitosti sjednotit tuto zemi.“ Před volbami ještě navíc Ryan na CNN vyzýval občany k Trumpově volbě.

Ruský hacker Jevgenij Nikulin byl v USA obviněn a v ČR zadržen již v říjnu 2016, tedy měsíc před konáním prezidentských voleb. V únoru letošního roku navíc ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) řekl serveru Aktuálně.cz, že prezident Zeman letos dvakrát žádal, aby vydal Nikulina do Ruska, a nikoli do Spojených států.

Čtěte také: Úsměvy na všechny strany. Zeman se však s Kiskou v názoru na vyhošťování diplomatů neshodl

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články