Babiš odletěl na týdenní cestu do Asie. Na palubě má ministryni a zástupce 42 českých firem

Babiš odletěl na týdenní cestu do Asie. Na palubě má ministryni a zástupce 42 českých firemNOVÉ
Premiér Andrej Babiš (uprostřed) na letišti před odletem Foto:

FOTO: Facebook/Andrej Babiš

Domov

CESTA PO ASII

Echo24

Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli odletěl na týdenní cestu do Singapuru, Thajska a Indie. Novinářům v pátek řekl, že cesta je součástí vládního záměru diverzifikovat český vývoz a vytvořit jasnou strategii pro obchod s Asií a Afrikou. Ve všech zemích má Babiš v plánu setkání s předsedy vlád, v Singapuru a Indii bude jednat také s prezidenty.

S Babišem do Asie zamířila ministryně průmyslu Marta Nováková (za ANO) a v delegaci vedené Svazem průmyslu a dopravy ČR také zástupci 42 českých firem. Babiš by měl kromě podpory dvoustranných podnikatelských fór slavnostně otevřít výrobnu plastových povlaků české společnosti Technicoat a nové vývojové centrum společnosti Škoda Auto India/Volkswagen Group v Indii.

Babiš návštěvu zahájí v pondělí v Singapuru setkáními s prezidentkou Halimah Yacobovou a předsedou vlády Lee Hsien Loongem. Při následné dvoudenní zastávce v Thajsku ho přijmou premiér Prajutch Čan-Oča a další ministři. V Indii se Babiš zúčastní ekonomického fóra Vibrant Gujarat Summit. Na okraj summitu by se měla uskutečnit schůzka s indickým premiérem Naréndrou Módím, o den později je v plánu jednání s prezidentem Rámem Náthem Kóvindem.

 

Čtěte dále: Do Pekingu míří americký admirál. Klidnit hádky o Jihočínské moře

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články