Komunistickému vyděračství by žádná vláda neměla ustupovat

Komunistickému vyděračství by žádná vláda neměla ustupovat
Sjezd KSČM Foto:

Foto: Jan Zatorsky

Politická aréna

Politická aréna

Michael Pánek

Hnutí ANO uzavřelo opoziční smlouvu s KSČM o podpoře nové vlády a hledá mezi demokratickými stranami užitečného idiota, který ji pomůže čtyři roky porcovat státní majetek jako jsou firmy ČEPRO, MERO, ČEZ či Lesy ČR, či prosazovat zákony podporující velkozemědělce. Do této nelichotivé role zatahuje ČSSD její současné vedení za příslib několika křesel ve vládě. Podmínky Komunistů, které si spolu s vedením ANO odsouhlasili jsou ale pro evropsky smýšlejícího člověka zcela nepřijatelné a vedou naši zemi k záměrnému porušování spojeneckých závazků. Jsou prostě hodnoty, které obětovat nesmíme za sebelepší slíbenou funkci. Jednou z nich je i naše orientace na Západ po listopadu 1989 a členství v Severoatlatické alianci. To, že komunisty už zajímají jenom dobře placené funkce, dokazuje fakt, že nechtějí do vlády, ale mají zájem o výnosná místa v představenstvech a dozorčích radách státních podniků. To není dobrá zpráva. Stačí si vzpomenout na jejich tragické působení ve vedení Středočeského kraje, v jehož vedení ale díky ANO opět působí.

Možná si však uvědomili, že taková taktika by se jejich stálé řídnoucí voličské základně přece jenom nemusela líbit, když navenek hlásají nějaké ideje a údajně se bijí za obyčejné lidi, ale přitom jim jde jenom o peníze do vlastní kapsy.

Proto se soudruzi rozhodli zaujmout bojovný postoj a vyhrožují, že nepodpoří vládu, která bude mít v programovém prohlášení posilování našich zahraničních vojenských misí v rámci NATO a OSN. Předseda KSČM Vojtěch Filip podle některých zdrojů registrovaný jako agent státní bezpečnosti Falmer při této příležitosti prohlásil, že z Východu na rozdíl od NATO nám žádné nebezpečí nehrozí. To je nehorázná lež. Je všeobecně známo, že Rusko okupuje Krym, který je legitimní součástí Ukrajiny a je zodpovědné za tisíce mrtvých a rozvrat východních částí této země. Rusové jsou rovněž trvalou hrozbou pro Pobaltí, a do doby, kdy Litva, Lotyšsko a Estonsko neměly zajištěnu leteckou ochranu, bezohledně narušovali jejich vzdušný prostor. Jsem proto rád, že na ochraně pobaltských republik se nyní podílejí i čeští vojáci včetně pilotů stíhacích letounů JAS 39 – Gripen. Požadavek komunistů by akorát vedl ke zvýšení napětí ve východní Evropě a podnítil by agresivitu Ruska.

Toto nehorázné vydírání KSČM je hranice, za kterou jít nelze. Česká republika musí dodržovat své spojenecké závazky vůči NATO. Už jenom proto, že sami z podzimu 1938 víme, jaké to je, když nás spojenci zradí. Nemůžeme chtít po Severoatlantické alianci, aby zajišťovala naši bezpečnost a obranu, ale my se o ostatní její členy a mír v Evropě nezajímali.

Přitom současná situace na východě Ukrajiny je hodně podobná s událostmi osmatřicátého roku v našich Sudetech. Tenkrát německý kancléř Adolf Hitler vykřikoval, že Němci jsou v čs. pohraničí utiskováni a on je musí chránit, v současnosti ruský prezident tvrdí, že Rusko je povinnou bránit své krajany v ukrajinském pohraničí. A v České republice dnes žije již 300 000 Rusů. Tak jen musíme doufat, že se zde necítí utiskováni a že se je prezident Putin nerozhodne bránit. Plnění závazků vůči spojencům v NATO je určitou zárukou, že se tak nestane.