1 Víra vs. homosexualita

Pop zve gaye do církve. Díky víře se prý své homosexuality zbaví

NOVÉ

Témata: ,

Příslušnost k církvi vrací věřící k tradiční sexuální orientaci. V ruské televizi Rossija 24 to dnes prohlásil volokolamský metropolita Ilarion, který v ruské pravoslavné církvi vykonává de facto funkci ministra zahraničí. Odvolal se na údajná zjištění vědců, podle nichž homosexualita není vrozená, ale vzniká v dětství.

Zkušenosti z práce s lidmi podle ruského arcibiskupa ukazují, že „v mnoha případech se člověk může homosexuální orientace buď úplně zbavit, nebo se přizpůsobit tak, aby mu nebránila v rodinném životě“. Homosexualita podle Ilariona vzniká v raném dětství a v mládí „pod vlivem faktorů různého druhu“.

Podle převládajícího vědeckého názoru je homosexualita předurčená geneticky, není osobní volbou nebo následkem výchovy či specifického sociálního prostředí. Pokusy o změnu sexuální orientace selhaly a mnozí experti je považují za rizikové.

Rusko je známé svými tvrdými až nepřátelskými postoji vůči gayům a lesbám, homosexualita v Rusku přestala být trestným činem až v roce 1993. Už pět let v Rusku platí zákon zakazující propagovat „netradiční“ sexuální vztahy mezi mladistvými. Výjimkou nejsou nenávistné projevy homofobie, které se šíří s mlčenlivým souhlasem státních úřadů.

Hlava ruské pravoslavné církve Kirill označuje homosexualitu za hřích. Téma homosexuality mezi duchovními je v Rusku tabu, nemluvě o případných problémech pedofilních popů. Když se v roce 2015 samarský kněz jako první mezi duchovními veřejně přihlásil k homosexuální orientaci, vypukl skandál ukončený církevním soudem.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.