1 parkování v praze

Záchytné parkoviště za 850 korun na den. Na Opatově zvýšili cenu čtyřicetkrát

, NOVÉ

Témata: , ,

Provozovatel záchytného parkoviště na pražském Opatově zvýšil ze dne na den poplatek za parkování více než čtyřicetkrát. Překvapení řidiči, kteří chtěli na parkovišti odstavit své auto a dále pokračovat metrem, zjistili, že místo obvyklých 20 korun za den mají nově zaplatit 850. Skokové navýšení parkovného již řeší Technická správa komunikací i magistrát, informoval server irozhlas.cz.

Parkoviště typu „P+R“, čili „zaparkuj a jeď“ mají pomoci lidem nezajíždět do centra metropole. Nejčastěji stojí u okrajových stanic metra, aby se lidé mohli, co nejrychleji dopravit do centra pomocí hromadné dopravy. Z tohoto důvodů bývají zadarmo, či jen za symbolický poplatek. To donedávna byl i případ záchytného parkoviště na Opatově.

„Dneska mi bylo po příjezdu na parkovišti Opatov řečeno, že za celý den chtějí 850 korun. Což mě teda velice překvapilo a zděsilo a nejenom mě – byla tam velká fronta,“ řekla v pátek jedna ze zákaznic webu irozhlas.cz.

Záchytná parkoviště spravuje Technická správa komunikací. Podle ní za náhlé zvýšení poplatku za parkování může spoluvlastník pozemku, na němž parkoviště stojí. „Na parkovišti P+R Opatov bylo ráno provedeno místní šetření, kde bylo na místě zjištěno, že se zde vybírá poplatek za parkování, který není v režii TSK. Další postup budeme konzultovat a řešit s hlavním městem Prahou,“ řekla pro irozhlas.cz mluvčí TSK Barbora Lišková.

Magistrát se již chystá proti podobným případům zakročit. „Není možné, aby řidiči platili na P+R, tedy odstavných parkovištích, takové horentní sumy v řádu sto korun. Proto i hlavní město bude vypovídat desítky smluv soukromým společnostem, které provozují P+R parkoviště, aby se podobné situace nemohly již nadále stávat,“ sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Čtěte také: Praha zveřejnila Metropolitní plán. Proč magistrát neukázal i variantu A?

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.