1 Airbnb

Pařížská starostka brojí proti Airbnb. Podle ní nabízí ve městě tisíc ilegálních ubytování

, NOVÉ

Témata: , ,

Pařížská starostka Anne Hidalgová vyhlásila boj nezaregistrovaným ubytovacím kapacitám, které nabízí Airbnb. V Paříži platí pro tento typ ubytování přísné normy, přesto je prý Airbnb nedodržuje. Francouzské hlavní město se přitom potýká s nedostatečným množstvím bytů. Ubytovací platformě hrozí peněžitý trest ve výši 12,5 milionu eur, informuje Deutsche Welle.

„Nelegální ubytování pro turisty, které zvyšuje nájmy a obtěžuje občany. Už je toho dost!“ napsala Hidalgová na Twitteru. Dodala, že se rozhodla hnát stránky, které nesplňují předpisy, k zodpovědnosti. 

V Paříži platí v oblasti ubytování poměrně přísné předpisy. Osoby, které pronajímají prostory skrze platformu Airbnb, potřebují speciální registrační číslo a také potvrzení městského úřadu. Za rok mohou obydlí pronajmout maximálně na 120 dní. Hildagová viní Airbnb, že nabízí tisíc neregistrovaných bytů. Za jedno neregistrované obydlí přitom hrozí pokuta až ve výši 12 500 eur.

„Nemám nic proti Pařížanům, kteří své byty pronajmou na několik dní v roce, aby si přivydělali. Problém ale představují ti, kteří byty pronajímají turistům po celý rok, aniž by to ohlásili, řekla Anne Hidalgová listu Le Journal Du Dimanche.

Airbnb čelí narůstajícím požadavkům národních států po celém světě. Příčinou jsou zejména přelidňování některých metropolí a nedostatek bytů.

Čtěte také: Je to banda proimigračních politiků řízených Sorosem a byrokraty z EU, řekl Orbán k maďarské opozici

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.