Mám dobrý cit na to, o čem se bude mluvit, chlubí se Babiš

PREMIÉROVO PR

Mám dobrý cit na to, o čem se bude mluvit, chlubí se Babiš
Premiér Babiš s ministrem Havlíčkem. Foto: Facebook Andreje Babiše
1
Domov

Echo24

Premiér Andrej Babiš (ANO) podle svých vlastních slov dokáže vystihnout trendy na sociálních sítích a právě proto prý vždy vymyslí něco neobvyklého, aby se o tom hojně mluvilo. Bylo to tak i v případě šťouchnutí do ministra průmyslu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) s poznámkou, kdo z nich více pracuje a kdo méně spí, řekl deníku Právo.

„Ono to funguje, ti lidé o tom pak mluví, až se divím, jak je to vždycky dokáže vyhecovat a jak se předhánějí v reakcích. Faktem ale je, že pan Havlíček je extrémně pracovitý člověk a vstává dřív než já. A s tím spaním to je prostě nadsázka,“ nechal se slyšet Babiš. "Samozřejmě že potřebujeme spát," dodal.

"Havlíček vstává dřív než já"

Předseda vlády se před časem zastal ministra Havlíčka, který čelí kritice za to, že řídí dva resorty současně a není schopen zajistit bezpečnost na železnicích. Babiš obhajoval pracovitost svého ministra tím, že vstává ještě dřív než sám premiér. Byla to ale podle něj jen nadsázka. „Víte, sleduji s pobavením, jak někdo říká, že jsem nějaký marketingový produkt. Já si ale myslím, že už mám vcelku dobrý cit na to, o čem budou lidi mluvit, když něco udělám a zveřejním to na sociálních sítích,“ míní Babiš.

Podobně se premiér vyjádřil, když vysvětloval, proč ve svém tradičním nedělním hlášení začal najednou propagovat vesmír. „Já jsem rád, když to lidi baví. Když něco řeknu a všichni o tom diskutují, hádají se, nadávají mi. To je fajn, když se o nás mluví,“ řekl premiér. Více jsem psali zde.

Havlíček i Vojtěch zůstanou

Podle premiéra není důvod hledat náhradu za ministra Havlíčka ani jeho posilu, protože prý zvládne řídit dva resorty naráz. Havlíček podle Babiše situaci na železnici nepodcenil a především má k dispozic tým odborníků. „Vám jako ministrovi stačí je umět nasměrovat a být jim po ruce a pomáhat. Protože i ten mikromanagement je třeba. Stát je v principu nastaven byrokraticky, ale my jsme tady, abychom pomáhali. A pan Havlíček je extrémně pracovitý a má tah na branku, taky je o 15 let mladší než já,“ uvedl Babiš v rozhovoru.

Premiérovu důvěru má také ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). „Ministr se koronaviru věnuje, ale je v těžké pozici, protože všechny krajské hygieny jsou kvazi nezávislé, mají třeba i vlastní IT, právníka. Každá hygiena si jede po svém a historicky je to špatně nastaveno. Hlavní hygienička je taky nezávislá. Takže ministr má sice politickou odpovědnost, ale přitom nemůže nějak zásadně rozhodovat. To je špatně, a proto by se měl urychleně udělat zákon, kde se to sjednotí a řídil by to hlavní hygienik,“ přesunul Babiš zodpovědnost na hygieny.