1 Další vyznamenání

Putin udělí písničkáři Nohavicovi medaili. Za „upevnění přátelství mezi národy“

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Ruský prezident Vladimír Putin se rozhodl vyznamenat písničkáře Jaromíra Nohavicu. Puškinovu medaili mu udělí podle výnosu zveřejněného Kremlem za „zásluhy o upevnění přátelství mezi národy“. Pětašedesátiletý hudebník už vloni obdržel z rukou hlavy českého státu Miloše Zemana Medaili Za zásluhy.

Nejedná se ani o první vyznamenání, které Nohavica dostal za rozvíjení vztahů s Ruskem. V roce 2017 převzal cenu Stříbrný lukostřelec. „V nominaci ‚OSOBNOST‘ byla za mimořádné zásluhy v oblasti rozvoje rusko-českých vztahů, na znamení úcty a obdivu k tvorbě a z vděčnosti za překlady písní ruských bardů do češtiny udělena cena Stříbrný lukostřelec – ČR slavnému českému zpěvákovi Jaromíru Nohavicovi,“ píše se na stránkách ceny.

Nohavica patří ke stálicím české hudební scény a výrazným osobnostem tuzemského folku, vystupuje již zhruba 45 let, svými texty i originálním projevem si získal široké pole příznivců již v době totality, kdy v podstatě neměl přístup do médií a jeho tvorba se šířila převážně formou amatérských nahrávek.

Stínem Nohavicova tehdejšího působení byla jeho spolupráce s komunistickou Státní bezpečností v 80. letech. Nohavica na své internetové stránce styky s StB připustil, vyloučil však, že by udával lidi. Podle tisku StB na Nohavicu tvrdě tlačila a vydírala ho hrozbou vězení za pobuřování.

Čtěte také: 28. říjen na Hradě jen pro Zemanovy oblíbence? Nepozvaní by se prý vešli do většího výtahu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.