Senzace byla na dosah. Němci přišli o zlato až pár sekund před koncem

Hokej na oh

Senzace byla na dosah. Němci přišli o zlato až pár sekund před koncemAKTUALIZUJEME 1

Německý hokejový tým byl na olympiádě kousíček od senzace. S týmem olympijských sportovců Ruska, prohrál až v prodloužení finálového zápasu. Ještě minutu před koncem řádné hrací doby přitom Němci vedli a měli olympijské zlato na dosah.

Ruští hokejisté vyhráli olympijský turnaj v Pchjongčchangu, ve finále porazili Německo po dramatické bitvě 4:3 v prodloužení. Olympijské zlato získala sborná po 26 letech. Od triumfu v Albertville dosáhli Rusové na stříbro v Naganu 1998 a bronz v Salt Lake City 2002.

Vysoce favorizované mužstvo olympijských sportovců z Ruska zachránilo finálový zápas vyrovnáním na 3:3 necelých 56 vteřin před koncem třetí třetiny, kdy se v oslabení při hře bez brankáře trefil Nikita Gusev. Ten v utkání dvakrát skóroval a na zbývající dva góly nahrál. O devátém olympijském zlatu sborné rozhodl v čase 69:40 v přesilovce útočník Kirill Kaprizov.

Poražení Němci musejí dál čekat na nejcennější medaili z velké akce. Stříbro je pro ně nejlepším výsledkem pod pěti kruhy a třetí olympijskou medailí po bronzech z let 1932 v Lake Placid a 1976 v Innsbrucku.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.