Zájem o Účtenkovku neustále klesá. V březnu se přihlásilo nejméně lidí

Státní loterie

Zájem o Účtenkovku neustále klesá. V březnu se přihlásilo nejméně lidíNOVÉ
Ilustrační foto Foto:

Shutterstock

1
Domov
Ladislav Šustr
Sdílet:

Zájem o loterii s názvem Účtenkovka stále klesá. Do osmnáctého slosování, které se uskutečnilo v březnu, se přihlásilo zatím nejméně lidí od vzniku státní loterie. Vloni se ministerstvo financí snažilo propagovat Účtenkovku na sociálních sítích premiéra Andreje Babiše či Aleny Schillerové. Podobnou kampaň plánuje resort financí i letos.

Do zatím posledního slosování v březnu se přihlásilo nejméně hráčů, tedy 341 tisíc aktivních soutěžících. Ti zaregistrovali více než 16 milionů účtenek. Na první slosování v říjnu 2017 se však zaregistrovalo na 452 tisíc lidí. Od začátku fungování loterie se tak počet účastníků neustále snižuje.

Ministerstvo financí se proto snaží Účtenkovku kvůli nízkému zájmu lidí propagovat. V minulém roce činily náklady na reklamu 1,6 milionu korun. Ministerstvo také plánovalo, že si objedná informační kampaň v televizi a rádiu za 13,5 milionu korun.

V roce 2017 zaplatil resort Aleny Schillerové na reklamu skoro šest milionů korun. Na podobnou propagaci se rezort financí chystá i v letošním roce, kdy hodlá investovat do reklamy 3,2 milionu korun bez DPH. Resort financí totiž uzavřel smlouvu se společností Radio United Broadcasting, podle které vyjdou tři PR rozhovory s vítězem jedné z výher, jeden rozhovor s představitelem ministerstva financí a pět dalších spotů.

Slosování loterie se koná každý patnáctý kalendářní den v měsíci. První výhra je milion korun, druhá automobil za zhruba 400 000 Kč, třetí 300 000 Kč, čtvrtá 200 000 Kč a pátá 100 000 korun. Dále mohou lidé získat 20 výher po 20 000 Kč, 1000 výher po jednom tisíci Kč a 20 000 výher po stokoruně.

Ministerstvo si od loterie slibuje větší motivaci zákazníků k přebírání účtenek vydaných v EET, jehož efektivita by se tím měla zvýšit. Opozice je k zavedení loterie od počátku skeptická.

Jedním z největších odpůrců EET a s tím spojené loterie je exministr financí a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „My bereme účtenkovou loterii jako celek s EET. Jedná se jen o doprovodný projekt k nesmyslnému EET,“ řekl Kalousek dříve deníku Echo24.

Poslanec za ODS Jan Skopeček považuje účtenkovou loterii za nesmysl od samého počátku. „Žijeme ve státě, který nemá odpovídající dopravní infrastrukturu 21. století, kvůli přeregulovanému stavebnímu a územnímu řízení máme drahé byty, kvalita školství klesá a hnutí ANO jako svoji vlajkovou loď řeší EET a na ni navazující loterii. S čím přijdou příště? Se státním cirkusem? Určitě budu tlačit paní ministryni Schillerovou, aby se nadále tato vláda nedůstojnými aktivitami typu Účtenkovky neztrapňovala a v tichosti ji co nejrychleji ukončila,“ napsal dříve deníku Echo24 Skopeček.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Účast v Účtenkovce je rekordně nízká. Nepomáhá ani propagace marketérů hnutí ANO

Zájem o Účtenkovku klesá, stát přesto vyplácí výhry za desítky milionů

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články