Urážel proroka Mohameda, obhajuje svůj čin student, který ubodal učitele nedaleko Paříže

VRAŽDA UČITELE

Urážel proroka Mohameda, obhajuje svůj čin student, který ubodal učitele nedaleko PařížeNOVÉ
Kampus školy Foto:

FOTO:  Pôle Universitaire Léonard de Vinci

1
Svět

zd Echo24

Bývalý student pákistánského původu, který ve středu ubodal učitele soukromé vysoké školy poblíž Paříže, tvrdí, že muž urazil proroka Mohameda. Informuje o tom deník The Irish Post. Učiteli angličtiny Johnu Dowlingovi zasadil 13 bodných ran přímo před budovou univerzity. Zároveň se přiznal k osobní zášti, kterou cítil po vyloučení ze studií.

Někdejší student zaútočil na 66letého učitele angličtiny v kampusu soukromé vysoké školy na území města Courbevoie na severozápadním předměstí Paříže. Zasadil mu sérii bodných ran, kterým obeť podlehla. Podle listu Le Parisien mířily rány do oblasti krku.

Útočník, který se podle policejního zdroje narodil v roce 1981 v Pákistánu, byl zadržen. Podle serveru Franceinfo byl muž v loňském roce ze školy vyloučen. Podle The Irish Post se student přiznal, že choval k učiteli osobní zášť poté, co ho vyhodili ze školy kvůli nesplněným zkouškám. Zároveň si student francouzské policii stěžoval, že si učitel během hodin angličtiny utahoval z islámu.

Podle prokurátorky zapojené do případu si však podobný incident nikdo jiný z lekcí nepamatuje. „Přišel do Francie před dvěma lety, aby studoval management, ale první rok studia se mu nepodařilo absolvovat,“ řekla prokurátorka Catherine Denisová. Podle ní byl student posedlý odporem vůči vedení univerzity kvůli svému vyloučení. Na školu se po ukončení studia vracel stále znovu, což vyústilo až v zakazování vstupu ze strany univerzity, dodala Catherine Denisová.

Soukromá univerzita Léonard-de-Vinci, v jejímž areálu se neštěstí stalo, sídlí v těsné blízkosti Velkého oblouku (Le Grand Arche), který je symbolem obchodní čtvrti La Défense. Studovat na škole lze mimo jiné management či ekonomii.

John Dowling, který se původně narodil v irském Dublinu, se na francouzské univerzitě věnoval výuce angličtiny a mezinárodních vztahů. Učil zde od roku 1999.


Čtěte dále: Z Íránu se vrátilo domů 700 000 Afghánců

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.