Dost jsem popil, přiznal předseda parlamentu ve vysílání, Slováci řeší alkohol u politiků

Dost jsem popil, přiznal předseda parlamentu ve vysílání, Slováci řeší alkohol u politikůVIDEO UVNITŘ
Andrej Danko Foto:

Foto: Wikimedia Commons/ Maxmartin97 – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47720345

Svět

Předseda parlamentu pod vlivem?

tk Echo24

Předseda slovenského parlamentu Andrej Danko, který je současně i předsedou vládní SNS, byl tak rozesmutnělý z nešťastné prohry slovenských hokejistů s Kanadou, že ještě o o den později v rozhlasovém vysílání přiznal, že mu není po nočním pití nejlépe.

Danko v diskuzním pořadu, který začal krátce po poledni na slovenském Rádiu Expres hned na úvod upozornil, že není v běžné formě. „Jsem trošku omámený, protože jsem večer zapíjel smutek po tom hokeji,“ řekl Danko, který tím zmiňoval porážku slovenského národního týmu, jenž večer před tím těsně prohrál s Kanadou o jediný gól, jenž navíc padl pouhé dvě sekundy před koncem utkání. Diváci si přitom stěžovali na špatný výkon rozhodčího, po utkání házeli na na led různé předměty a dokonce mohutně pískali při kanadské hymně.

Více jsme psali zde: VIDEO: Diváci neunesli těsnou porážku Slovenska. Kanaďany při hymně vypískali

Slovenský politik se v debatě o politice opravdu zapotil a přiznal, že mu kvůli alkoholu není nejlépe: „Ťažko vládzem, fakt som dosť popil,“ řekl doslova. 

Danko následně pro deník SME odmítl, že by byl během vysílání ještě opilý. „Ano, přiznávám, mám náročnější den, ale důrazně se ohrazuji, že bych byl pod vlivem alkoholu při plnění svých povinností,“ řekl pro SME předseda slovenského parlamentu s tím, že by od něj bylo velmi nezodpovědné, kdyby kvůli tomu měl měnit svůj pracovní program.

Sám Danko měl přitom problémy s alkoholem již dříve. V roce 2017 vystoupil na tiskové konferenci, na níž zazněla kritika toho, že jej ministr vnitra, který je nominantem právě Dankovy SNS, povýšil z desátníka až na kapitána. Danko na dotaz novinářů, zda si hodnost ponechá, své kapitánské výložky políbil. Později přiznal, že měl několik skleniček vína, a tvrdil, že se poučil.

Požívání nadměrného množství alkoholu u slovenských politiků není nikterak výjimečné. Kritizován za něj byl například předchůdce Danka v čele SNS Ján Slota. Ten dokonce pod vlivem alkoholu v roce 2016 boural, za což dostal podmínku a zákaz řízení. Bývalý slovenský premiér Mikuláš Dzurinda se dokonce kvůli alkoholu ošklivě zranil. Na oslavě bývalého prezidenta Rudolfa Schustera totiž Dzurinda v opilosti spadl na zem a rozbil si hlavu. Opilý měl údajně být i poslanec vládního Směru-SD Jozef Valocký. Ten se následně přímo na půdě slovenského parlamentu popral s opozičním poslancem Igorem Matovičem. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Opilí ruští reprezentanti zbili ministerské úředníky a jdou do vězení

Související články