Pirát Bartoš označil šéfa ODS za fíkový list. „Měl by vážit slova,“ rozzlobil se Fiala

Pirát Bartoš označil šéfa ODS za fíkový list. „Měl by vážit slova,“ rozzlobil se FialaNOVÉ
Předseda ODS Petr Fiala a předseda Pirátů Ivan Bartoš Foto:

Foto: Jan Zatorsky

 

Domov

roztržka mezi předsedy

pk Echo24

Slova Ivana Bartoše o kampani ODS jako o „SPD pro lepší lidi“ rozčilila jejího předsedu Petra Fialu. Na Bartošova slova, že se ODS žádným způsobem nezměnila a předseda Petr Fiala představuje pouze fíkový list, zareagoval na svém twitterovém účtu. V rozhovoru pro deník Právo se Bartoš vyjádřil i k možné povolební spolupráci Pirátů a ODS na pražské radnici.

Bartoš v rozhovoru zkritizoval politiku ODS v Poslanecké sněmovně i roli předsedy strany. „ODS vůbec není pravicově liberální, ale ostře pravicová. Pan Fiala je takový fíkový list, jenže v ODS k žádné razantní ani personální změně nedošlo. Je to pouze pozlátko navenek,“ řekl předseda Pirátů.

Předseda ODS Petr Fiala se proti slovům lídra Pirátů ohradil v pondělí na twitteru. „Ivan Bartoš by měl vážit slova a v politice nezacházet do osobních útoků. Já to také nedělám. Celý můj dosavadní osobní i profesní život jsou důkazem opaku toho, co říká. Věřím, že se jen nechal unést povolebními emocemi. Víc mi jeho slova nestojí za komentář,“ napsal Fiala.

Z povolebních jednání o složení pražské radnice však Bartoš nevylučuje žádnou ze zvolených stran, ODS nevyjímaje. „Kampaň byla zejména na sociálních sítích až nechutná a přirovnal bych ji k SPD pro lepší lidi. Tuhle kampaňovou rovinu bych přešel,“ uvedl pro Právo Ivan Bartoš.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Piráti chtějí Hřiba na primátorské křeslo. Nabízejí partnerům čtyři radní

Čižinský netrvá na primátorském řetězu: Jednání o primátorovi na nás neztroskotají

Související články