Vítězné drama s Dány. V prodloužení český gól neplatil, rozhodly nájezdy

MS V HOKEJI

Vítězné drama s Dány. V prodloužení český gól neplatil, rozhodly nájezdy
Češi porazili Dánsko po nájezdech. Foto: HHOF-IIHF, CHRIS TANOUYE
Domov

Echo24

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa v Rize Dánsko 2:1 po samostatných nájezdech a v tabulce se posunuli s 10 body z šesti zápasů na čtvrtou postupovou pozici. Vítězný gól v rozstřelu vstřelil Filip Chytil. Svěřenci kouče Filipa Pešána mají před úterním závěrečným duelem se Slovenskem postup do čtvrtfinále nadále ve svých rukách, v případě večerní porážky Švédska s Ruskem by na něj mohli dosáhnout už v pondělí.

Dánové vedli od 4. minuty díky přesilovkové trefě kanonýra Nicklase Jensena. Češi vyrovnali v čase 45:23 zásluhou Dominika Kubalíka. V nastavení se sice trefil 23 sekund před koncem obránce Filip Hronek, ale gól neplatil kvůli Kubalíkovu ofsajdu.

Utkání pak dospělo do nájezdů, v nichž všichni Češi proměnili, zatímco dva Dánové na české gólmany nevyzráli.

Češi mají tak nadále postup do čtvrtfinále ve svých rukou. Pokud ale večer porazí Rusové Švédsko, bude mít český národní tým jistotu postupu už nyní. Na sociálních sítích už se začaly šířit hlasy, které i přes výhodu, kterou by vítězství Ruska Čechům poskytlo, odmítají výběru federace z principu fandit.

Mezi nimi i někdejší poslanec Miroslav Kalousek, který uvedl, že ačkoliv se chvíli snažil představit si, že podporuje Rusko, nepřišlo mu to správné. „Tabulky velí českému hokejovému fandovi jasně: Dnes večer musí fandit Rusku proti Švédsku. Je to logické, je to pragmatické… Chvíli jsem to zkoušel, ale promiňte, nejde to: Heja, Heja, Sverige!“ napsal Kalousek na Twitteru.