1 znesváření Youtubeři

VIDEO: Hromadá orientální pranice v Berlíně. Pustily se do sebe desítky fanoušků dvou youtuberů

, NOVÉ

Témata: , , ,

V centru Berlína se popraly desítky fanoušků dvou soupeřících youtuberů, kteří se na internetu zahrnovali nadávkami. Policie musela nasadit obušky a slzný plyn, při zákroku zajistila také dva nože. Incident se odehrál ve čtvrtek na Alexandrově náměstí, kde se ve čtvrtek večer shromáždilo asi 400 většinou mladých lidí, z nichž 50 se brzy nato zapojilo do hromadné bitky. Přivolaná policejní hlídka se neúspěšně pokusila shromážděné uklidnit a násilníky od sebe oddělit.

Vzhledem k početní převaze davu musela požádat o posily a na místě krátce poté zasahovalo až 100 policistů.

Příčinou násilí byl spor dvou vlivných youtuberů, z nichž první si říká ThatsBekir, pochází ze Stuttgartu a má více než 260.000 odběratelů. Byl to on, kdo vyzval své stoupence k akci v Berlíně. Druhý, který má podporovatelů jen 14.000, vystupuje pod jménem Bahr Al Amood a svého rivala předem varoval, aby se neopovažoval vstoupit na půdu hlavního města. Na sociálních sítích se oba v poslední době častovali těmi nejhrubšími urážkami.

Al Amood pochází z velké arabské rodiny usazené v Berlíně, jejíž členové, často s kriminální minulostí, tvořili část davu na Alexandrově náměstí. Podle očitých svědků vypukla bitka v okamžiku, kdy Al Amood adresoval několik nadávek Bekirovi a jeho rodině. Ten odpověděl úderem pěsti, aby "bránil čest" své rodiny.

Německá policie uvedla, že tento incident je součástí širšího trendu. "V rapperské scéně a čím dál více i mezi influencery (lidmi vytvářejícími vliv svým postavením) vidíme, že s vlivem zacházejí velice lehkovážně. Zřejmě se stává módou, že zcela vědomě vytvářejí konfliktní situace, aby vygenerovali více sledujících, odběratelů a kliků," uvedl dnes německému listu Frankfurter Allgemeine Zeitung předák policejních odborů Norbert Cioma.

V rapu je běžné, že se úspěšné postavy stávají terčem posměchu či nadávek svých žánrových kolegů. Nejinak tomu bylo i v tomto případě - Al Amood se v jednom ze svých videí pustil do Bekira a vysmál se jeho nové rappové skladbě. Bekir se bránil a vznikl velký internetový spor umocněný obrovským počtem fanoušků obou rivalů, který ve čtvrtek vyvrcholil násilím na Alexandrově náměstí.

Čtěte také: Zmařený masakr. V Německu zatkli 10 salafistů, kteří chtěli postřílet co nejvíc „nevěřících“

Rodiče zuří. Kvůli nespravedlivé rodičovské se podepisují petice. Jsou důchodci důležitější než děti?

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.