1 Smrt potomka krále

Ve Francii zemřel potomek posledního francouzského krále

, NOVÉ

Témata: , ,

Ve Francii v pondělí ve věku 85 let zemřel Jindřich Orleánský (Henri d‘Orléans), jenž byl potomkem posledního krále, který vládl Francii, a možným uchazečem o francouzský trůn z rodu Orléans. Informovala o tom agentura agentura AFP.

Mnoho francouzských roajalistů zpráva zarmoutila, podotkla místní média. „Král je mrtev, ať žije král,“ napsal na twitteru šéf roajalistického hnutí Action Française, které podporuje orleánskou větev.

Jindřich Orleánský byl mimo jiné potomkem posledního francouzského krále Ludvíka Filipa, který vládl v letech 1830 až 1848. Pocházel z 11 dětí. Dětství strávil v Maroku, Španělsku a Portugalsku. Ve Francii vystudoval elitní Pařížský institut politických věd. Zúčastnil se války v Alžírsku. Armádu opustil v roce 1967 a pracoval v bankách ve Francii a Švýcarsku. Věnoval se malbě a kresbě, svá díla pravidelně vystavoval.

Čtěte také: Bývalý německý prezident Gauck dostal v Praze Cenu Karla IV.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.