1 Schwarzenberg podporuje Fischera

Schwarzenberg chce za prezidenta Pavla Fischera

, NOVÉ

Témata: , ,

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg vyjádřil podporu prezidentskému kandidátovi Pavlu Fischerovi. Podle kandidáta z minulých prezidentských voleb „ví co je prezidentské povolání a umí dělat politická rozhodnutí“.

Schwarzenberg ve videu, které zveřejnil Fischer na své facebookové stránce, zmiňuje, že se s Fischerem zná už dlouho, konkrétně od dob, kdy pracoval Fischer pro Václava Havla na Pražském hradě. Někdejší kandidát na prezidenta zmiňuje také Fischerovo diplomatické působení ve Francii nebo práci na ministerstvu zahraničí v době, kdy mu šéfoval právě ministr Schwarzenberg.

Zmínil také jeho péči o těžce nemocného syna, který zesnul. Fischer má podle Schwarzenberga charakter, jenž k výkonu prezidentské funkce potřebuje.

Schwarzenberg kandidoval v minulých prezidentských volbách v roce 2013. Tehdy se oproti očekáváním dostal do druhého kola, v němž se utkal se stávající hlavou státu Milošem Zemanem (SPO). Ve finále prezidentské volby však zvítězil s necelým desetiprocentním náskokem právě Zeman.

Vrcholní představitelé TOP 09 chtějí volit v prezidentských volbách rozdílně, strana jednotné doporučení koho volit nevydala. Bývalý předseda strany Miroslav Kalousek podporuje v prezidentských volbách Mirka Topolánka, zatímco poslanec Dominik Feri vyjadřuje sympatie Jiřímu Drahošovi.

Čtěte také: Trutnovsko volí senátora kvůli Hlavatému. Ten opět kandiduje

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.