1 Dojemný příběh

Dojatá Indie. Klučina přejel kuře, pak opakovaně prosil s pár drobáky v nemocnici o jeho zachránu

, NOVÉ

Témata: , ,

Internetoví uživatelé poslední týden žijí i příběhem šestiletého chlapce, jenž se pokoušel pomoci sousedovic kuřeti, které přejel svým kolem. Derek Lalchhanhima z východoindického města Sairang opeřence odnesl do místní nemocnice a tam s 10 rupiemi (v přepočtu asi 3 koruny) prosil lékaře, aby jej zachránili. Chlapec si nechtěl nechat vysvětlit, že kuřeti už není pomoci - a lidé se teď rozplývají nad jeho zdrceným výrazem a lidskostí, píší indická média

Příběh publikoval na Facebooku přítel rodiny chlapce Sanga Says. „Tenhle malý chlapec ze Sairangu omylem na svém kole přejel kuře sousedů. Kuře vzal a běžel do nejbližší nemocnice se všemi penězi, které měl, aby tam prosil o pomoc,“ zní popisek k fotografii šestiletého Dereka, kterou pořídila nemocniční sestra ve službě.  

Podle rodinného přítele chlapec prosil rodiče, aby opeřence odvezli k lékaři, ti mu však odvětili, že to nemá cenu a že jestli chce, ať to udělá sám. Derek prý nechápal, že kuřeti už není jak pomoct a když ho v nemocnici odmítli, vyprosil na rodičích dalších 100 rupií (přibližně 33 korun), aby to zkusil znovu. „Rodiče mu konečně museli vysvětlit, že kuře zemřelo a není nic, co by s ním mohli v nemocnici dělat,“ uvedl Sanga Says pro indickou NDTV.

Chlapcova srdečnost a dobrota zaujaly mnoho lidí. „Bůh požehnej jeho upřímnému malému srdci,“ napsal kupříkladu jeden z uživatelů Facebooku do komentáře pod fotografii. Nad činem šestiletého Dereka se ale rozplývají i stovky dalších. „Vždy to byl neobyčejný kluk,“ uznal jeho otec. Chlapcova starost o kuře zaujala také jeho základní školu, a to natolik, že mu udělila cenu za statečnost.

Čtěte také: Seznamka spojovala studentky se zámožnými „cukrouši“. V Belgii ji viní ze zhýralosti

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.