Dojatá Indie. Klučina přejel kuře, pak opakovaně prosil s pár drobáky v nemocnici o jeho zachránu

Dojatá Indie. Klučina přejel kuře, pak opakovaně prosil s pár drobáky v nemocnici o jeho zachránuNOVÉ
dojemný příběh s kuřetem Foto:

Foto: koláž echo24, Facebook Sanga Says

Svět

Dojemný příběh

Echo24

Internetoví uživatelé poslední týden žijí i příběhem šestiletého chlapce, jenž se pokoušel pomoci sousedovic kuřeti, které přejel svým kolem. Derek Lalchhanhima z východoindického města Sairang opeřence odnesl do místní nemocnice a tam s 10 rupiemi (v přepočtu asi 3 koruny) prosil lékaře, aby jej zachránili. Chlapec si nechtěl nechat vysvětlit, že kuřeti už není pomoci - a lidé se teď rozplývají nad jeho zdrceným výrazem a lidskostí, píší indická média

Příběh publikoval na Facebooku přítel rodiny chlapce Sanga Says. „Tenhle malý chlapec ze Sairangu omylem na svém kole přejel kuře sousedů. Kuře vzal a běžel do nejbližší nemocnice se všemi penězi, které měl, aby tam prosil o pomoc,“ zní popisek k fotografii šestiletého Dereka, kterou pořídila nemocniční sestra ve službě.  

Podle rodinného přítele chlapec prosil rodiče, aby opeřence odvezli k lékaři, ti mu však odvětili, že to nemá cenu a že jestli chce, ať to udělá sám. Derek prý nechápal, že kuřeti už není jak pomoct a když ho v nemocnici odmítli, vyprosil na rodičích dalších 100 rupií (přibližně 33 korun), aby to zkusil znovu. „Rodiče mu konečně museli vysvětlit, že kuře zemřelo a není nic, co by s ním mohli v nemocnici dělat,“ uvedl Sanga Says pro indickou NDTV.

Chlapcova srdečnost a dobrota zaujaly mnoho lidí. „Bůh požehnej jeho upřímnému malému srdci,“ napsal kupříkladu jeden z uživatelů Facebooku do komentáře pod fotografii. Nad činem šestiletého Dereka se ale rozplývají i stovky dalších. „Vždy to byl neobyčejný kluk,“ uznal jeho otec. Chlapcova starost o kuře zaujala také jeho základní školu, a to natolik, že mu udělila cenu za statečnost.

Čtěte také: Seznamka spojovala studentky se zámožnými „cukrouši“. V Belgii ji viní ze zhýralosti

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články