Seznamka spojovala studentky se zámožnými „cukrouši“. V Belgii ji viní ze zhýralosti

Kontroverzní seznamka

Seznamka spojovala studentky se zámožnými „cukrouši“. V Belgii ji viní ze zhýralostiNOVÉ
Sugar daddy Foto:

Ilustrační foto: Shutterstock

2
Svět

Echo24

Princip je to jednoduchý. Internetová seznamka Rich Meet Beautiful slibuje studentkám vzrušující vztah se zámožnými staršími muži a ty zase naopak láká na vidinu mladé, pohledné a inteligentní partnerky. Jenže v Belgii tahle praktika narazila. Po stížnosti jedné z místních univerzit, na něž se seznamka zaměřovala především, skončil případ u soudu. Žalobci viní majitele, Nora Sigurda Vedala, z prostopášnosti a hrozí mu půlroční podmínka i mnohamilionové pokuty, napsal server Guardian

Rich Meet Beautiful po úspěchu ve Skandinávii ecpandovala, do konce roku 2018 seznamka plánovala nabrat v Belgii na 300 tisíc registrací. Okolo kampusů belgických univerzit začaly jezdit automobily s reklamními poutači, které lákaly studentky, aby si „zlepšily životní úroveň tím, že si najdou nějakého svého suggar daddyho (staršího muže, který má vztah s mladší ženou a finančně ji podporuje, nebo jí kupuje dary)“.  

Rich Meet Beautiful
Rich Meet Beautiful Foto:

Reprofoto: Richmeetbeautiful

Po stížnosti Université Libre de Bruxelles (Svobodné univerzity Brusel) však Vedal skončil před soudem. Státní zástupce jej viní z prostopášnosti, podněcování veřejnosti k témuž a „porušování antisexistických zákonů“. Vedalovi hrozí šestiměsíční podmínka, pokuta 40 tisíc eur (asi 1,025 milionu korun) za něj samotného a k tomu ještě pokuta 250 tisíc eur (asi 6,4 milionu korun) za jeho společnost. Propagační materiály společnosti by měly být zabaveny.

Vedalův advokát Eric Cusas svého klienta brání s tím, že podniká už patnáct let a je to libertarián. „Ženou se za ním jako smečka, každý ho teď chce chytit pod krkem,“ citoval ho Guardian. „Rich Meet Beautiful je specializovanou stránkou zaměřenou na seznamování jistých lidí, jedněch s pěkným vzhledem, druhých dobře situovaných,“ prohlásil Cusas. Podle něj cokoliv společného se sexem v celém případu vidí jen okolí. Laurent Kennes, mluvčí Université Libre de Bruxelles jeho slova odmítl s tím, že každý přeci moc dobře ví, o co jde. 

Čtěte také: Hledám tvář bez známek neštovic. První český seznamovací inzerát slaví výročí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.