1 Výroky na účet Egypta

„Egypt si mě nezaslouží.“ Zpěvačka urazila stát v novoročním projevu

NOVÉ

Témata: ,

Egyptská zpěvačka Šírín Abdal Vahábová má znovu potíže se zákonem. Podle stížnosti jednoho z právníků se dopustila urážky státu při svém novoročním koncertě. Už loni byla odsouzená do vězení a k pokutě za to, že varovala fanouška před pitím vody z Nilu, čímž údajně naznačila, že je veletok špinavý. Tentokrát žena, známá v celém arabském světě, podle egyptského tisku prohlásila, že si ji Egypt nezaslouží. 

Server listu Al-Ahrám napsal, že právník Samír Sabrí, známý výpady proti celebritám, prohlásil, že se Abdal Vahábová dopustila urážky státu. „Kdyby jenom věděla, že je nejsměšnější z nemravných, neurazila by veliký Egypt,“ tvrdí Sabrí.

Byl to právě on, kdo poslal v prosinci stížnost na herečku Ranju Júsifovou za to, že se na káhirském filmovém festivalu objevila v průsvitných šatech. Byla obviněna ze zhýralosti a bude-li usvědčena, může dostat až pětiletý trest vězení.

Abdal Vahábová tvrdí, že její slova jsou vytržena z kontextu a že je vyslovila, když vtipkovala o technických problémech při koncertu. „Chtěla jsem o tom zažertovat, aby se lidi cítili líp. Nedovolím nikomu naznačovat, že nemám ráda svou zem. Nejsem rozzlobená, jsem ráda, že se to ke mně doneslo, protože si uvědomuji, že někdy jsem na místech, kde určité žerty nemohu říkat,“ sdělila zpěvačka v televizi MBC.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.