VIDEO: Rvačka stovky migrantů s pálkami. V Calais postřeleno pět lidí

Potyčky v Calais

VIDEO: Rvačka stovky migrantů s pálkami. V Calais postřeleno pět lidíVIDEO UVNITŘ
Ilustrační foto Foto:

FOTO: Shutterstock

3
Domov

Francouzská policie dnes vyslala posily do přístavního města Calais v reakci na čtvrteční hromadnou rvačku migrantů, při které utrpělo zranění přes dvacet osob. Podle ministra vnitra Gérarda Collomba „nevídanou míru násilí“ v severofrancouzském městě už nelze dále snášet, informovala agentura AFP.

Rvačka, do které se zapojila asi stovka migrantů s pálkami a kameny, se odehrála u místa, kde úřady předloni zrušily obří provizorní tábořiště zvané Džungle. Zapojili se do ní především Afghánci a Eritrejci.

Při potyčkách, které vypukly u nemocniční výdejny potravinové pomoci, v nemocnici skončilo se střelným zraněním celkem pět lidí. V kritickém stavu zůstávají podle dnešních informací čtyři Eritrejci ve věku 16 až 18 let. Policie nyní pátrá po 37letém muži z Afghánistánu, kterého podezřívá z jejich postřelení.

„Je to nevídaná míra násilí,“ uvedl ministr vnitra Collomb, který dnes na místo střetů dorazil. Situaci v přístavním městě Calais označil za „mimořádně vážnou“ a podle něj ji už nelze dál snášet.

Předchozí pranice migrantů, která vyústila ve střelná zranění, se odehrála loni 25. listopadu. Střílely po sobě dvě skupiny Afghánců, pravděpodobně šlo o vyřizování účtů mezi převáděči. Zraněno bylo pět lidí. Letos 18. ledna byl vážně pobodán Syřan, který se dostal do hádky s Afghánci na dálničním parkovišti.

V oblasti loni zemřeli čtyři migranti, v roce 2016 jich bylo čtrnáct a v roce 2015 dokonce osmnáct.

V Calais nyní pobývá podle různých odhadů od 550 do 800 migrantů. V provizorním tábořišti nazývaném Džungle, které úřady předloni zlikvidovaly, žilo podle odhadů až 8000 migrantů, kteří se snažili dostat do Británie.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Džungle u Calais je vyklizená. Bagry srovnají tábor se zemí