2 Tragická nehoda

Při leteckém neštěstí zahynul šéf firmy Compass a blízcí příbuzní

NOVÉ

Témata:

Mezi šesti oběťmi nedělní nehody hydroplánu v Austrálii byl šéf britské cateringové firmy Compass Group Richard Cousins. Firma to v pondělí oznámila s tím, že Cousins byl v letadle spolu se svými dvěma syny, snoubenkou a její dcerou. Policie Nového Jižního Walesu oznámila, že pád letadla do řeky severně od Sydney nepřežil ani pilot.

Osmapadesátiletý Cousins plánoval, že 31. března ve vedení firmy skončí. Nahradit ho měl Dominic Blakemore, který podle firemního oznámení nastoupí už 1. ledna. Cousins řídil firmu Compass 11 let, předtím byl jedním ze členů vedení řetězce Tesco. Patřil k nejuznávanějším šéfům podniků.

Australská policie se podílí na vyprošťování vraku letadla, které se potopilo do řeky Hawkesbury poblíž Cowanu, kde je hloubka až 13 metrů. Těla už byla z vody vytažena.

Začalo vyšetřování důvodu pádu letadla. První zpráva má být zveřejněna do 30 dní, ale australské úřady už nyní hovoří o tom, že objasňování příčiny může trvat i rok. Svědci popsali, že se letadlo prudce stočilo doprava krátce po startu a pak spadlo a rychle se ponořilo.

Letadlo patřilo sydneyské firmě, která zajišťuje vyhlídkové lety. Společnost nyní provoz přerušila.

Čtěte také: Opilý řidič srazil v noci v centru Prahy mladou cizinku. Nepřežila

VIDEO: Ohňostroj se vymkl kontrole. Tisíce lidí prchaly pryč


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.