2 Tragická nehoda

Při leteckém neštěstí zahynul šéf firmy Compass a blízcí příbuzní

NOVÉ

Témata:

Mezi šesti oběťmi nedělní nehody hydroplánu v Austrálii byl šéf britské cateringové firmy Compass Group Richard Cousins. Firma to v pondělí oznámila s tím, že Cousins byl v letadle spolu se svými dvěma syny, snoubenkou a její dcerou. Policie Nového Jižního Walesu oznámila, že pád letadla do řeky severně od Sydney nepřežil ani pilot.

Osmapadesátiletý Cousins plánoval, že 31. března ve vedení firmy skončí. Nahradit ho měl Dominic Blakemore, který podle firemního oznámení nastoupí už 1. ledna. Cousins řídil firmu Compass 11 let, předtím byl jedním ze členů vedení řetězce Tesco. Patřil k nejuznávanějším šéfům podniků.

Australská policie se podílí na vyprošťování vraku letadla, které se potopilo do řeky Hawkesbury poblíž Cowanu, kde je hloubka až 13 metrů. Těla už byla z vody vytažena.

Začalo vyšetřování důvodu pádu letadla. První zpráva má být zveřejněna do 30 dní, ale australské úřady už nyní hovoří o tom, že objasňování příčiny může trvat i rok. Svědci popsali, že se letadlo prudce stočilo doprava krátce po startu a pak spadlo a rychle se ponořilo.

Letadlo patřilo sydneyské firmě, která zajišťuje vyhlídkové lety. Společnost nyní provoz přerušila.

Čtěte také: Opilý řidič srazil v noci v centru Prahy mladou cizinku. Nepřežila

VIDEO: Ohňostroj se vymkl kontrole. Tisíce lidí prchaly pryč