S kanónem na vrabce. Tchajwanská policie pátrala po zlodějce jogurtu pomocí testu DNA

S kanónem na vrabce. Tchajwanská policie pátrala po zlodějce jogurtu pomocí testu DNANOVÉ
DNA test jogurtu Foto:

Reprofoto: Apple Daily

Svět

Bizarní vyšetřování

jhr Echo24

Značně kuriózním případem se nedávno zabývala tchajwanská policie. Když jedna ze studentek, která společně s dalšími čtyřmi dívkami obývá jeden dům v hlavním městě Taipei, zjistila, že jí někdo bez dovolení vypil jogurtový nápoj, rozhodla se konat. Nejdříve se snažila přiznání z kamarádek vymámit sama. Když neuspěla,  oslovila policii, která se případu ujala, zlodějku vypátrala a obvinila ji z krádeže. Informuje o tom BBC s odkazem na místní média. 

Jelikož nebylo možné z prázdné láhve od nápoje sejmout otisky prstů, požádala studentka policisty, aby uskutečnili test DNA a zjistili, kdo jogurt, podle televize TVBS stojící asi 1,5 libry (přibližně 43 korun), vypil. Policie tedy nařídila všem podezřelým dívkám, aby se dostavily na stanici. Po testech pak určila zlodějku. Protože jsou však testy DNA hrazeny z daní poplatníků a jeden stojí v přepočtu přes 2200 korun, snesla se na nehospodárné nakládání s veřejnými financemi kritika. 

„Je to plýtvání společných prostředků,“ rozčiloval se pro ostrovní list Apple Daily jeden z občanů, pan Liu. „Kdybych byl policistou, prostě bych jí koupil další láhev, abych ji odškodnil,“ dodal. Jeden z tchajwanských policistů stejnému deníku řekl, že celý případ připomínal to, když se jde „s kanónem na vrabce“. Tady zůstává zdravý lidský rozum stát, lze se dále dočíst v místním tisku.

Čtěte také: Zloději ukradli střechu kosteku. vážící 20 tun. Nikdo dole si ničeho nevšiml, snad jen ten nahoře…

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články