1 Fenomén selfie

Selfíčkoví predátoři a ničitelé. Touha po dokonalé fotografii mezi tulipány trápí holandské pěstitele

, NOVÉ

Témata: , , ,

Že i náruživí milovníci takzvaných selfies mohou způsobit značné škody, dokazují případy z Nizozemska. Tamější pole tulipánů, jednoho ze symbolů této země,  trpí  nájezdy hlavně zahraničních  návštěvníků. Mnozí z nich neodolají touze zapózovat právě uprostřed květinové nádhery - a nechovají se přitom nijak zvlášť ohleduplně. Pěstitelé tak na tento fenomén museli reagovat, hlavně cedulemi s varovnými nápaisy a dokonce rozmisťováním bariér, informuje například britský deník The Guardian.

Kvůli vizuálně dokonalé fotografii mnozí návštěvníci v záhonech tulipánů běžně šlapali, či skákali. Někteří turisté si neváhali mezi rozkvetlé květiny dokonce ani lehnout. Jak se navíc shodují pěstitelé, v posledních letech počet těchto selfíčkových predátorů stále stoupá. Třeba Simon Pennings, pěstitel z okolí města Noordwijkerhout v jihozápadním Nizozemsku, se proto rozhodl zamezit vstupování do tulipánových polí alespoň rozmístěním ochranných bariér ve formě bannerů. Na nich jsou nápisy jako „vychutnejte si květiny, respektujte naši pýchu“, které odkazují ke kampani místní turistické organizace. 

Že si Pennings stěžuje právem, dokazuje i vyčíslená škoda způsobená turisty. V loňském roce prý kvůli pošlapaným záhonům utrpěl ztrátu přes deset tisíc eur. 

Kampaň se snaží dostat návštěvníky z polí nenásilnou cestou, upozorňuje Nicole van Lieshoutová z turistické organizace.„Nechceme posílat turisty pryč". Farmáři dělají pole pro návštěvníky krásnými, je však třeba pořizovat snímky na okrajích záhonů, ne do nich vstupovat,“ vysvětluje. Národní centrála pro cestovní ruch dokonce vydala „průvodce“ focení selfies mezi tulipány. 

Čtěte také: Křesťané, nebo uctívači Velikonoc? Tweety Obamy či Clintonové budí vášně

Pilný oplodňovatel. Nizozemský lékař je otcem nejméně 49 dětí svých pacientek, ukázal test DNA

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.