1 Opilý řidič zadržen

Opilec jel po D1 16 km v protisměru. K nehodě naštěstí nedošlo

NOVÉ

Témata: ,

Na dálnici D1 z Olomouce do Ostravy jel řidič škodovky přibližně 16 km v protisměru. Policisté zjistili, že řídil pod vlivem alkoholu a dalších návykových látek.

O řidiči v protisměru dostali policisté zprávy okolo čtvrté hodiny ranní. „Vozidlo tovární značky Škoda zastavili policisté na 320. kilometru ve směru od Olomouce na Ostravu, přičemž řidič jel v pravém jízdním pruhu směr Olomouc,“ uvedl pro Novinky.cz policejní mluvčí Richard Palát. Policisté naměřili téměř dvě promile alkoholu.

Na dálnici nedošlo k žádné nehodě, nikdo nebyl zraněn. S řidičem bylo následně zahájeno trestní řízení. Jedná se o přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Dle policejního mluvčího hrozí řidiči až jeden rok vězení.

Jízda v protisměru není v Česku ojedinělým prohřeškem. V roce 2017 policisté zasahovali v podobných případech několikrát. V říjnu na dálnici D6 zadrželi řidiče směřujícího do Prahy v protisměru s naloženým vozíkem. V některých případech došlo také k nehodě. Na dálnici D10 se například v prosinci loňského roku řidič jedoucí v protisměru střetl s protijedoucím autem.

 


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.