1 Opilý řidič zadržen

Opilec jel po D1 16 km v protisměru. K nehodě naštěstí nedošlo

NOVÉ

Témata: ,

Na dálnici D1 z Olomouce do Ostravy jel řidič škodovky přibližně 16 km v protisměru. Policisté zjistili, že řídil pod vlivem alkoholu a dalších návykových látek.

O řidiči v protisměru dostali policisté zprávy okolo čtvrté hodiny ranní. „Vozidlo tovární značky Škoda zastavili policisté na 320. kilometru ve směru od Olomouce na Ostravu, přičemž řidič jel v pravém jízdním pruhu směr Olomouc,“ uvedl pro Novinky.cz policejní mluvčí Richard Palát. Policisté naměřili téměř dvě promile alkoholu.

Na dálnici nedošlo k žádné nehodě, nikdo nebyl zraněn. S řidičem bylo následně zahájeno trestní řízení. Jedná se o přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Dle policejního mluvčího hrozí řidiči až jeden rok vězení.

Jízda v protisměru není v Česku ojedinělým prohřeškem. V roce 2017 policisté zasahovali v podobných případech několikrát. V říjnu na dálnici D6 zadrželi řidiče směřujícího do Prahy v protisměru s naloženým vozíkem. V některých případech došlo také k nehodě. Na dálnici D10 se například v prosinci loňského roku řidič jedoucí v protisměru střetl s protijedoucím autem.

 


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.