1 kníže podnikatel

Schwarzenberg staví v centru Prahy byty, investuje 100 milionů korun

, NOVÉ

Témata: ,

Poslanec Karel Schwarzenberg se pustil do výstavby bytového domu v Ostrovní v Praze. Nemovitost se nachází vedle Schwarzenbergova paláce v němž sídlí Knihovna Václava Havla. Jednu z mála nezastavených nemovitostí v centru Prahy získal nynější poslanec v restituci v roce 2003. Informuje deník E15.

Celkové investiční náklady se pohybují kolem sta milionů korun. Projekt je tak částečně financován bankou. Bývalý prezidentský kandidát chtěl na parcele vystavět nájemní byty již v době, kdy ji v roce 2003 v restituci získal. Plány však zhatila tehdy finanční krize.

Politik tak vyčkal do loňského roku, kdy se trhu s realitami začalo zase dařit. V novostavbě vznikne osm bytů, část jich poslanec prodá a zbytek bude využívat sám. Dokončení stavby, která bude zahrnovat i podzemní parkoviště, se plánuje na příští rok.

Jedná se o velice lukrativní lokalitu, jelikož se parcela nachází nedaleko Národní třídy, kde už mnoho nezastavěných parcel není. Podle realitních makléřů může cena bytu v Ostrovní ulici překročit 150 tisíc korun za metr čtvereční.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Praha budoucnosti. Stavby, které mohou změnit tvář města

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.