Mladou ženu unesou islamisti. Nová reality show vzbuzuje odpor

Bavíme se s islamisty...

Mladou ženu unesou islamisti. Nová reality show vzbuzuje odporUVNITŘ VIDEO
Záběr z reality show egyptské televize Al Nahar. Foto: Reprofoto: YouTube/Al Nahar TV
1
Svět

bp Echo24

Střelba a křik, zatímco oběť islamistů hystericky vzlyká a chvěje se hrůzou. S takovou reality show přišla egyptská televize Al Nahar, ve které napodobuje únos džihádistů. Série s názvem Mini Daesh pobouřila některé uživatele sociálních sítí, podle kterých se legrace z některých věcí prostě nedělá. Jediný díl má ale na YouTube stovky tisíc zhlédnutí.

Mladou ženu sledovala skrytá kamera od chvíle, kdy nastoupila do taxíku. V rezidenci, kam dorazila, ji přivítala zahalená muslimka. Jejich rozhovor přeruší najednou muž oblečený jako islamista ve vojenské vestě. Přicházejí další a ozývá se střelba.

Nastává zmatek, při kterém fiktivně unesená žena nekontrolovatelně vzlyká. Její panika se ještě zvýší ve chvíli, kdy si ji muži chtějí natočit, přičemž za ní jeden z nich drží vlajku Islámského státu.

Scénu přeruší až telefonát, po kterém se pokoušejí oběť obléct do vesty podobné těm, které používají sebevražední atentátníci. Žena začne hystericky křičet a pokouší se jim utéct. Když se za oknem ozvou policejní sirény, zůstane v pokoji sama.

Následně jí jeden z přestrojených islamistů odhalí, že ve skutečnosti jde o pouhý vtip. Žena na něj v první chvíli zmateně kouká. V závěrečných záběrech se rozpovídá.

Mladá žena není jedinou obětí egyptské reality show s názvem Mini Daesh. Daesh je jiné označení pro teroristickou organizaci Islámský stát. Televize Al Nahar natočila díl se starším mužem, který s domnělými islamisty spolupracoval, a s mladším, který se jim naopak pokusil bránit.

Na YouTube má díl s mladou ženou téměř 900 tisíc zhlédnutí, ale na sociálních sítích se objevilo množství pobouřených komentářů. „Chudák holka. I když to byl vtip, bude si to pamatovat po zbytek života. Kdyby dostala infarkt, kdo by za to byl odpovědný?“ napsal jeden.

„Sice to lidi pohoršuje, ale všichni na to koukají,“ uvedl další. Server The New Arab poznamenal, že podobné náměty nejsou pro egyptské televizní stanice ničím neobvyklým.

Čtěte také: Hackeři z Anonymous udělali z teroristů IS milovníky gayů

Islámský stát jako toaletní papír. Hackeři vyhlásili Den trollení