Islámský stát jako toaletní papír. Hackeři vyhlásili Den trollení

'Zesměšňujte islamisty'

Islámský stát jako toaletní papír. Hackeři vyhlásili Den trolleníOBRAZEM 5
Svět

bp Echo24

Utahujte si z bojovníků Islámského státu a sdílejte jejich obrázky na sociálních sítích. K tomu vybízejí hackeři z hnutí Anonymous a vyhlásili proto na pátek takzvaný Den trollení. Chtějí tím dát najevo, že i proti strachu, který islamisté cíleně šíří svými akcemi, se dá bojovat.

Během dopoledne se začaly objevovat obrázky, které islamisty zesměšňují, a uživatelé sociálních sítí nešetří kreativitou. Vlajku Islámského státu umístili na toaletní papír. Bojovníky zobrazili jako neškodná koťata nebo gumové kachničky se záchodovými štětkami v rukou, se zmrzlinou nebo příborovým nožem.

Lidé se zapojují na Twitteru, Instagramu, Facebooku a také na YouTube a příspěvky označují klíčovými slovy #daesh a #daeshbags. Připojit se podle hackerů však mohou i ti, kteří sociální sítě nepoužívají, a vyvěšovat vytištěné obrázky na ulici. Hackeři ale varují před tím, že by si je ostatní mohli splést s příznivci islamistů.

„11. prosince jim ukážeme, že se nebojíme a nebudeme se ve strachu skrývat. … Budeme se jim posmívat jako idiotům, kterými ve skutečnosti jsou,“ prohlašují hackeři. Zároveň upozorňují, že islamisté jsou v menšině, což je další věc, na kterou chtějí svou akcí poukázat. Výzva hnutí Anonymous se objevila na serveru Ghostbin a citují ji světová média.

Hnutí Anonymous vyhlásilo islamistům válku po teroristických útocích v Paříži. Hackeři se snaží blokovat činnost jejich stránek a také nahlašovat účty islamistů na sociálních sítích.

Čtěte také: ‚Uklidněte se, je toho příliš.‘ Web islamistů napadli hackeři

IS může v neděli zaútočit na světové metropole, varují Anonymous