‚Uklidněte se, je toho příliš.‘ Web islamistů napadli hackeři

Odveta za pařížské útoky

‚Uklidněte se, je toho příliš.‘ Web islamistů napadli hackeřiNOVÉ 1
Svět

mc Echo24

Hackerská skupina Ghost Sec převzala kontrolu nad propagandistickým webem Islámského státu. Skupina, která je přidružená k hnutí Anonymous, hacknula stránky, na kterých příznivci IS sdílejí a kopírují propagandistické příspěvky IS. ,,Uklidněte se, už je toho příliš“ napsali na ně členové Ghost Sec, napsal britský The Independent.

,,Příliš Islámského státu,“ vzkázali hackeři na webových stránkách, nad kterými převzali kontrolu. ,,Uklidněte se. Až příliš lidí podporuje Islámský stát. Prosíme, pozorně se podívejte na tuhle milou reklamu. Takto můžeme zlepšit naši infrastrukturu a dodat vám obsah týkající se IS, po kterém všichni tak zoufale toužíte,“ stojí ironicky na webu.

Pod vzkaz vložili hackeři reklamu na online lékárnu, kde mohou zákazníci platit měnou bitcoin. Co se léků týče, lidé si zde mohou objednat Prozac, který se používá při léčení depresí, nebo Viagru. Zdá se, že také tyto webové stránky jsou dílem hackerů z Ghost Sec.

Na internetu je mnoho stránek, na kterých zastánci Islámského státu sdílejí propagandistické příspěvky. Většinou není zřejmé, do jaké míry jsou takové stránky zřizovány samotnými bojovníky IS a do jaké jejich podporovateli.

Již zmíněné hackerské aktivistické hnutí Anonymous po teroristických útocích v Paříži oznámilo, že potrestá islamisty za smrt 130 lidí. Od té doby na Twitteru napadlo téměř šest tisíc účtů příznivců radikální organizace Islámský stát. Válku IS vyhlásilo Anonymous s tím, že „útoky nemůžou zůstat nepotrestány“.

Čtěte také: IS může v neděli zaútočit na světové metropole, varují Anonymous