IS může v neděli zaútočit na světové metropole, varují Anonymous

Hackeři vyhlásili islamistům válku

IS může v neděli zaútočit na světové metropole, varují AnonymousNOVÉ 1
Svět

bp Echo24

Počítačoví hackeři z hnutí Anonymous upozornili, že islamisté chystají další útoky a tentokrát v mnohem masivnějších měřítku, než zažila nedávno Francie. Teroristé plánují podle nich zaútočit v neděli hned na několika místech – v Paříži, Římě, Indonésii, Milánu a Libanonu. O varování hacktivistů informoval list International Business Times.

Hackeři odhalili plány Islámského státu tím, že sledovali účty některých radikálů. Varování před dalšími atentáty zveřejnili Anonymous na internetu a zároveň předali získané informace bezpečnostním službám. Zpravili podle amerického serveru britskou MI5, americkou CIA a FBI a další.

Počítačoví aktivisté upozornili, že islamisté chtějí znovu zasáhnout především Paříž. Pravděpodobnost atentátů v ostatních metropolích je podle nich mnohem nižší.

Anonymous zároveň chtějí teroristům z IS ukázat, že zmařit jejich plány a zabránit rozpoutání teroru je možné. IB Times citoval z prohlášení Anonymous. Po teroristických útocích v Paříži, které stály život 130 lidí, vyhlásili hackeři islamistům válku.

Čtěte také: ON-LINE: Ve válce. Brusel obsadila armáda. Zatýkání a pronásledování

Vymažeme Izrael z kyberprostoru, hrozí hackeři Anonymous