Křesťanství na Blízkém východě do 10 let vymizí, zní varování

Křesťanství na Blízkém východě do 10 let vymizí, zní varováníNOVÉ
Svět

Dojde k vyhlazení křesťanů?

mc Echo24

V následujících deseti letech dojde k naprostému vyhlazení křesťanů na Blízkém východě. Takovýto závěr přinesla studie charitativní organizace Církev v nouzi. Za vyvražďováním křesťanů stojí v první řadě teroristická organizace Islámský stát. Strach, který tu IS rozsévá, pak způsobuje, že křesťané ze svých domovů raději utíkají.

Blízkovýchodní křesťané představují jednu z nejpočetnějších skupin mezi obětmi fanatiků z Islámského státu a dalších lokálních ozbrojených skupin. V posledních dvanácti letech, tedy od roku 2003, kdy došlo ke svržení Saddáma Husajna, klesla populace křesťanů v Iráku a Sýrii z milionu na 275 tisíc. K útisku křesťanů ale dochází také v Íránu, Saúdské Arábii a dalších státech Perského zálivu

,,V některých částech Blízkého východu, obzvláště v Sýrii a v Iráku, je krize tak závažná, že pokud nedojde k zásahu světových mocností, křesťané by mohli být dříve či později, možná během deseti let, zcela vyhlazeni,“​ stojí ve zprávě nazvané ,,Pronásledovaní & Zapomenutí?“ ,,Křesťanská církev je umlčována a vyháněna ze svého starobylého biblického srdce,“ píše se v ní dál.

Jenom během uplynulého týdnu muselo svůj domov v Damašku opustit na 15 tisíc křesťanů. A narazit na křesťana v Mosulu, v druhém největším iráckém městě, je téměř nemožné. ,,Loňské Vánoce to bylo poprvé za 2 tisíce let, kdy v Mosulu nezvonily zvony,“ upozornil Elijah Brown z americké neziskové organizace 21st Century Wilberforce.

Čtěte také: Proč se za rok a půl nepodařilo porazit Islámský stát?

Související články