1 Dojde k vyhlazení křesťanů?

Křesťanství na Blízkém východě do 10 let vymizí, zní varování

, NOVÉ

Témata: , , , ,

V následujících deseti letech dojde k naprostému vyhlazení křesťanů na Blízkém východě. Takovýto závěr přinesla studie charitativní organizace Církev v nouzi. Za vyvražďováním křesťanů stojí v první řadě teroristická organizace Islámský stát. Strach, který tu IS rozsévá, pak způsobuje, že křesťané ze svých domovů raději utíkají.

Blízkovýchodní křesťané představují jednu z nejpočetnějších skupin mezi obětmi fanatiků z Islámského státu a dalších lokálních ozbrojených skupin. V posledních dvanácti letech, tedy od roku 2003, kdy došlo ke svržení Saddáma Husajna, klesla populace křesťanů v Iráku a Sýrii z milionu na 275 tisíc. K útisku křesťanů ale dochází také v Íránu, Saúdské Arábii a dalších státech Perského zálivu

,,V některých částech Blízkého východu, obzvláště v Sýrii a v Iráku, je krize tak závažná, že pokud nedojde k zásahu světových mocností, křesťané by mohli být dříve či později, možná během deseti let, zcela vyhlazeni,“​ stojí ve zprávě nazvané ,,Pronásledovaní & Zapomenutí?“ ,,Křesťanská církev je umlčována a vyháněna ze svého starobylého biblického srdce,“ píše se v ní dál.

Jenom během uplynulého týdnu muselo svůj domov v Damašku opustit na 15 tisíc křesťanů. A narazit na křesťana v Mosulu, v druhém největším iráckém městě, je téměř nemožné. ,,Loňské Vánoce to bylo poprvé za 2 tisíce let, kdy v Mosulu nezvonily zvony,“ upozornil Elijah Brown z americké neziskové organizace 21st Century Wilberforce.

Čtěte také: Proč se za rok a půl nepodařilo porazit Islámský stát?

,

Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.