1 Návrat do politiky

Klaus mladší míří do sněmovny. Získal první nominaci

, NOVÉ

Témata: ,

Václav Klaus mladší získal první nominaci do Poslanecké sněmovny. Rozhodlo o tom oblastní sdružení ODS z Prahy 6. Syn bývalého prezidenta se tak chce vrátit do aktivní politiky v barvách pravicové strany, ze které dříve odešel po dlouhodobějších sporech. Sdružení dále nominovalo bývalou starostku Prahy 6 Marii Kousalíkovou.

Oblastní sdružení Občanské demokratické strany Prahy 6 informovalo ve své tiskové zprávě o nominaci Václava Klause mladšího do Poslanecké sněmovny. „Podpory mého domovského sdružení si vážím. Současné vládní politické elity jsou odtržené od reality a našich každodenních starostí. Je proto na čase bránit normální svět a vrátit naši zemi lidem, kteří pracují a platí daně,“ řekl ke své nominaci Klaus ml.

Předseda oblastního sdružení Jakub Stárek si pochvaluje výsledek primárních voleb. „Je nám ctí vyslat do boje o Poslaneckou sněmovnu Václava Klause mladšího. Je skutečnou osobností, kterou nejen ODS, ale především naše země potřebuje,“ okomentoval volbu Stárek. Z Prahy 6 také získala nominaci bývalá starostka Marie Kousalíková.

Šestačtyřicetiletý Klaus mladší do ODS poprvé vstoupil už v září 2002. Po dlouhodobějších sporech ji ale opustil o šest let později, když se jeho oblastní organizace rozhodla na šéfa strany podpořit Mirka Topolánka.

Jisté sblížení nastalo poprvé na jaře 2014, tehdy totiž nový předseda ODS Petr Fiala udělal ze syna exprezidenta Klause svého poradce a experta ODS pro oblast školství. Koncem loňského roku pak Klaus mladší projevil přání se do strany vrátit.

Čtěte také:

Budeme protiváhou Evropských hodnot, říká Václav Klaus ml.

Klaus ml. zakládá think-tank, chce porazit Knihovnu Václava Havla

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.