Kellner ‚zchudl‘ o 27 miliard. Nejbohatším Čechem ale zůstává

2. Babiš, 3. Tykač

Kellner ‚zchudl‘ o 27 miliard. Nejbohatším Čechem ale zůstáváNOVÉ
Domov

Echo24

Pořadí nejbohatších Čechů podle týdeníku Euro se na prvních třech místech nezměnilo. Na čele zůstává Petr Kellner, navzdory snížení majetku o zhruba šest procent na 123 až 150 miliard korun. Na druhém místě je majitel skupiny Agrofert a ministr financí Andrej Babiš s 95 až 110 miliardami korun, třetí je Pavel Tykač s majetkem 30,6 až 35,8 miliardy korun. Informuje o tom týdeník Euro, který kompletní žebříček stovky nejbohatších Čechů a Slováků zveřejní 29. září.

„Kellner doplácí na svou angažovanost v rozvíjejících se zemích a zejména v Rusku, které zažívá tvrdou recesi. Právě ruský splátkový kolos Home Credit and finance Bank patří mezi největší investice skupiny PPF,“ vysvětluje Euro meziroční pokles majetku nejbohatšího Čecha.

Proti minulému roku si pohoršili také Babiš a Tykač. Naopak nejvíce si polepšil Daniel Křetínský, který podle odhadů týdeníku razantně zhodnotil majetek o více než 250 procent a přiblížil se desítce nejbohatších. Mezi ně se poprvé zařadili například zakladatelé antivirového kolosu Avast Software Pavel Baudiš a Eduard Kučera. „Vzhůru míří lidé z technologických odvětví, což svědčí o zdravých základech české ekonomiky,“ poznamenal šéfredaktor týdeníku Michal Půr.

Čtěte také: Zatočíme s trafikami, hlásalo ANO. A natlačilo do firem desítky lidí

Majetek stovky nejbohatších Čechů a Slováků dosáhl 918 miliard korun, což proti předchozímu roku představuje navýšení o téměř 66 miliard korun, tedy o zhruba osm procent. V žebříčku se proti minulému roku objevilo jedenáct nových miliardářů.

Žebříček top 5 miliardářů a hodnota jejich majetku v miliardách Kč:

  1. Petr Kellner (123-150)
  2. Andrej Babiš (95-110)
  3. Pavel Tykač (30,6-35,8)
  4. Radovan Vítek (27-34,5)
  5. Tomáš Chrenek (17,8-23,5)