1 Ovčáček v DVTV

Kdo je v pražské kavárně? Ovčáček mlží. Nechce někomu dělat radost

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , , ,

Jiří Ovčáček se často a rád s despektem vyjadřuje o tzv. pražské kavárně. Její členy obviňuje z nesnášenlivosti prezidenta Zemana, zneuctění státních symbolů nebo z toho, že mu napadli Facebook. Na přímou otázku, které osoby do tohoto spolku podle něj patří, však odmítl odpovědět. V rozhovoru pro DVTV Ovčáček mlžil a to údajně z toho důvodu, že jmenováním by členům pražské kavárny udělal radost.

Moderátor Filip Horký podotkl, že se Ovčáček stejně jako Zeman nesmírně často vyjadřují o pražské kavárně a vyzval jej, zda by byl schopen uvést nějaké konkrétní jméno jejího člena. ,,Nebudu hovořit o žádných jménech, abych někomu udělal radost a zařadil ho do pražské kavárny. Patří sem stálí petenti, kteří různým způsobem kacířují prezidenta – třeba za zahraničněpolitické aktivity,“ reagoval Ovčáček.

Nepřímo pak podotkl, že ,,když čte některé komentáře některých komentátorů, tak to jsou podle jeho názoru právě ti členové té pražské kavárny“. ,,Tam se projevuje ta nesnášenlivost vůči prezidentu republiky, vůči jeho názorům. Když sleduji nějaké komentáře, mám pocit, že fascinace Milošem Zemanem přesahuje určitou míru,“ prohlásil mluvčí.

Ovčáček také upřesnil, že rozděluje dvě kavárny: tu prvorepublikovou a tu druhorepublikovou, kam patří i ta pražská. ,,Pražská kavárna je fundamentální, neuznává názory druhých, není ochotná diskutovat, bývá dost často agresivní. Toho si všímám třeba na Twitteru. Některé reakce lidí jsou mnohdy šokující. Myslím si, že není na místě vyjadřovat se takto třeba o prezidentu republiky,“ uvedl Ovčáček.

Jiří Ovčáček o pražské kavárně. Vyjmenoval v rozhovoru s Filipem Horkým, kdo v ní pravidelně usedá? Podívejte se a napiš…

Posted by DVTV on 1. listopad 2015


Jiří Ovčáček byl prvním hostem Filipa Horkého, který na začátku října oznámil odchod z České televize. O dva týdny později se připojil k internetové televizi DVTV Daniely Drtinové a Martina Veselovského.

Pro server ECHO24.cz Horký uvedl, že výběr jeho prvního hosta nebyl záměrný. ,,Máme rozjednanou celou řadu velmi zajímavých hostů a shodou náhod to vyšlo zrovna na pana Ovčáčka,“ řekl a současně dodal, že je moc rád, že se podařilo začít právě takto. ,,Měli jsme v plánu startovat silným rozhovorem a to se podařilo. Pan Ovčáček je velmi silný ‚soupeř‘. Vzhledem k jeho nesporné retorické obratnosti je extrémně důležitá dokonalá příprava,“ řekl.

Jiří Ovčáček ve svém útoku na pražskou kavárnu neslevuje. V neděli večer na svém facebookovém profilu uveřejnil čtyři fotografie, k nimž napsal: ,,Každý máme své hrdiny, osobní vzory, které ctíme a inspirují nás. S hrdiny Pražské kavárny se můžeme seznámit v této fotogalerii.“ Na připojených fotografiích je zachycena mimo jiné známá protestní skupina Pussy Riot a další ,,hrdinové“ pražské kavárny.

Čtěte také:

Ovčáček se zlobí: Pražská kavárna mi napadla Facebook

Setkání Pussy Riot se Ztohoven? Svůj k svému, komentoval Ovčáček

,