Veleba si mne ruce. Exministr Chládek vstoupil do SPO

Čiperný ministr

Veleba si mne ruce. Exministr Chládek vstoupil do SPONOVÉ
Bývalý ministr školství Marcel Chládek Foto: Foto: Jan Zatorsky
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Bývalý ministr školství Marcel Chládek se rozhodl pro návrat do politiky. Ve čtvrtek byl zvolen předsedou středočeské krajské organizace Strany práv občanů, která vznikla ze sdružení Přátelé Miloše Zemana. Chládek, který byl odvolán kvůli šikaně podřízených, se také pokusí dostat do sněmovny v nadcházejících volbách.

Exministra školství si pochvaluje i předseda SPO Jan Veleba. Podle něj se v době jeho působení jednalo o výrazného ministra. „Je to bývalý ministr, docela čiperný ministr, myslím, že na ČSSD až moc – nakonec ho to stálo křeslo,“ řekl Veleba pro Blesk.cz.

„Byla to oboustranná záležitost. Pan Chládek vystoupil z ČSSD, a protože je to člověk činorodý a protože SPO má podobný program jako ČSSD, tak vystoupil k nám a včera se ucházel o předsednictví a byl zvolen,“ vysvětlil Veleba vstup Chládka do strany. Dodal také, že Chládka hodlá nasadit i do sněmovních voleb.

Marcel Chládek vydržel ve funkci ministra školství sedmnáct měsíců. Premiér Bohuslav Sobotka se ho rozhodl odvolat v červnu 2015 kvůli šikaně svých podřízených. „Přestal splňovat přísné nároky, které spojuji s tím, když sociální demokrat vykonává vysokou ústavní funkci člena vlády,“ uvedl před odvoláním premiér Sobotka.

Čtěte také: Chládek manažerem fotbalu. Stropnický novou funkci kritizuje

Bez práce zůstal Chládek pouhé dva měsíce. Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta vytvořil pro odvolaného ministra funkci generálního manažera státních reprezentací a fotbalových akademií. Chládek, který býval rozhodčím a funkcionářem, byl na ministerstvu velkým spojencem fotbalu.

Čtěte také:

Chládek: Jde o bezprecedentní útok, tlaku Babiše nepodlehnu

Chládek dojel na šikanu. Je to mediální lynč, brání se

la to oboustranná záležitost. Pan Chládek vystoupil z ČSSD, a protože je to člověk činorodý a protože SPO má podobný program jako ČSSD, tak vstoupil k nám a včera se ucházel o předsednictví a byl zvolen,“ potvrdil pro Blesk.cz Veleba. Chládek už je podle něj členem. O spolupráci se začali bavit zhruba před půl rokem.

Veleba si jeho angažmá cení a Chládka by rád nasadil i do sněmovních voleb. „Zcela určitě. Pokud půjdeme do voleb, jakože půjdeme, tak samozřejmě,“ řekl a dodal: „Je to bývalý ministr a docela výrazný ministr, docela čiperný ministr, myslím že na ČSSD až moc – nakonec ho to stálo křeslo. Takže s ním zcela určitě, pokud on bude souhlasit, počítáme.“

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/447720/exministr-chladek-presel-z-cssd-k-velebovi-je-cipera-chvali-sefa-stredocechu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=cop
Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články