3 ÚTOK V HEIDELBERGU

Útočník najel v Německu autem do lidí. Jeden mrtvý

, UVNITŘ VIDEA

Témata:

Neznámý útočník najel v německém Heidelbergu do skupiny lidí na chodníku. Zranil tři osoby, jedna z nich později zemřela. K incidentu došlo v sobotu odpoledne, informovala britská BBC. Zda se jedná o teroristický útok, policie do večera nepotvrdila, nemá prý o tom ale náznaky.

Útočník najel autem do lidí na pěší zóně na Bismarckově náměstí před 16. hodinou. První zprávy se ale objevily až o dvě hodiny později. Během útoku byl muž zároveň ozbrojený, měl u sebe nůž. Jedna z obětí byla těžce zraněna, další dvě utrpěly pouze lehká zranění, píše server Focus Online. Třiasedmdesátiletý muž později svým těžkým zraněním později v nemocnici podlehl. Dalšími zraněnými byli 32letý Rakušan a 29letá žena z Bosny a Hercegoviny.

Na místě zasahovala policie, které se útočník pokusil utéct. Podařilo se mu uniknout pouhých několik set metrů a pak ho policista postřelil poté, když odmítl odhodit nůž. S těžkým zraněním poté musel být převezen do nemocnice, kde si ho převzali do péče lékaři.

Policie nepotvrdila, že se jednalo o teroristický čin. Ale proč zaútočil na lidi, zatím není jasné. Údajně byl muž psychicky nemocný. Televizi NTV to řekl policejní mluvčí Norbert Schätzle. To ale policie německá policie tvrdila i v případě jiných ozbrojených útoků minulý rok. Později policie řekla, že nemůže potvrdit duševní nemoc.  

Na místě zůstali policisté se samopaly a kriminalisté v bílých oblecích začali prohledávat vozidlo. Jedná osobní auto, které si útočník opatřil v půjčovně.  

Žádné informace o mužově totožnosti ani možném motivu jeho činu nejsou zatím k dispozici. Policie nevychází z „islámského motivu“, nemůže ho ale dementovat ani potvrdit, napsal magazín Spiegel. List Rhein-Neckar-Zeitung večer citoval policii, podle které je podezřelý 35letý německý občan. Nejprve zastavil na červenou, ale jak naskočila zelená, prudce zrychlil a vjel do skupiny chodců.

Na sociálních sítích lidé spekulují, že policie zase kolem útoku mlží. Více než čtyři hodiny od útoku policie nevydala žádnou oficiální zprávu k případu, kromě potvrzení úmrtí oběti.

V loňském prosinci najel do skupiny lidí na vánočním trhu v Berlíně řidič nákladního auta. Terorista Anis Amri, který se hlásil k Islámskému státu, zabil 12 lidí včetně jedné Češky. Desítky lidí utrpěly zranění.

Čtěte také: Němci zatkli salafistu, chystal teroristický útok na vojáky a policisty

Falešný poplach zalarmoval policii. Zasahovala v německé škole

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.