1 Peking brojí proti tanečnicím

Peking hodlá trestat seniorky za tanec na náměstích

, NOVÉ

Témata: ,

Peking hodlá pokutovat postarší tanečnice, pokud naruší veřejný pořádek svým skupinovým vystupováním na náměstích či v parcích, které často provází hlasitá hudba. Nejen v hlavním městě se na veřejnosti pravidelně scházejí zejména čínské seniorky, aby se společně věnovaly pohybovým aktivitám. Podle jejich zastánců je na vině nedostatek vhodných zařízení pro stárnoucí obyvatelstvo nejlidnatější země světa.

Jedna ze skupin chodí v Pekingu cvičit před nákupní středisko. Její choreografka tvrdí, že nové nařízení, které platí od 1. března, neporušují, kolemjdoucí prý rozveselují a mají už i stálé fanoušky. „Naším hlavním cílem je trochu se rozpohybovat,“ řekla 56letá členka skupiny, která se takto udržuje v kondici od roku 2012. „Tančíme na písně, které máme rády, na nichž jsme vyrůstaly,“ dodala podle serveru CNN. Důležité jsou podle ní i sdílené emoce a živé kontakty v rámci takto vytvořených společenství vrstevníků.

Ženy často tančí v kostýmech či s různými rekvizitami. Populární aktivitě se již v Číně věnuje až 100 miliónů lidí, odhadla státní tisková agentura Nová Čína.

Některým lidem ale při podobných akcích vadí hlasitá hudba z reproduktorů. Seniorky se tak už prý setkaly s tím, že na ně pustili psy nebo házeli výkaly. V pátém největším čínském městě Čcheng-tu na jihozápadě země nainstalovaly úřady v parku měřič decibelů.

Čtěte také: Peking rozjíždí novou globální televizi. Ukáže Čínu jako „budovatele míru“

Čína trestá za dalajlamu. Uzavřela klíčový přechod s Mongolskem

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.