Pedofil ve škole? Učitel zamknul, pak fotil svlečené čtvrťáky

Kontroverzní školní projekt

Pedofil ve škole? Učitel zamknul, pak fotil svlečené čtvrťákyNOVÉ
Domov

Echo24

Šumperští policisté se začali zabývat nestandardním chováním pedagoga z jedné ze základních šumperských škol, jejíž vedení na něj podalo oznámení. Podle něj se učitel koncem minulého týdne zamknul s několika žáky čtvrté třídy v učebně, kde je údajně na mobilní telefon fotografoval vysvlečené v prádle a vysvětloval to tím, že šlo o projekt do hodin angličtiny. 

Na událost upozornila vychovatelka, která si pro chlapce přišla, aby je odvedla do družiny. O kauze informoval Šumperský a jesenický deník. Informaci o tom, že se událost prověřuje, policie potvrdila, nikdo však dosud nebyl obviněn. 

„Policie ve čtvrtek 1. prosince v podvečer přijala oznámení od vedení základní školy k možnému protiprávnímu jednání. Policie se základní školou úzce spolupracuje, ale vzhledem k tomu, že je věc na samém počátku šetření, nebudeme prozatím poskytovat žádné další informace,“ řekla mluvčí šumperské policie Ivana Paroulková.

Ředitel základní školy Hynek Pálka deníku řekl, že jde o nešťastnou událost. „O žádném projektu jsem nevěděl. Později se ukázalo, že byl skutečně nepodařený, ani dětem se nelíbil. Nyní čekáme, co policie vyšetří,“ řekl deníku Pálka. Uvedl, že je zcela nepřijatelné, aby se učitel kdekoli ve škole s dětmi zamykal. Děti však podle něj nebyly vystaveny žádnému násilí či nátlaku. Poté, co se vedení školy obrátilo na policii, učitel nastoupil dovolenou a na začátku tohoto týdne ukončil ve škole pracovní poměr, řekl deníku ředitel.

Podobný případ se nedávno řešil v Olomouckém kraji v základní škole v Tršicích na Olomoucku. Ředitel dal na konci školního roku učitelce tehdejších prvňáčků výpověď kvůli podezření, že při pobytu na Jesenicku sexuálně obtěžovala chlapce ze své třídy, když se s nimi opakovaně zavírala v umývárně, kde dohlížela na to, aby se řádně umyli. Na učitelku poté podal trestní oznámení, podle tisku jej však žalobci později odložili. Případ vyvolal velké emoce, pedagožce nakonec poskytla zázemí škola v sousedních Doloplazech. Učitelka podala proti výpovědi žalobu, kterou dnes začal projednávat olomoucký okresní soud. Případ odročil na leden.

Čtěte také: Těhotné 12leté dívky se směly ve Virginii vdávat, nově to zakáže zákon

Poslankyně ČSSD má problém. Mluvila o legalizaci sexu homosexuálů s dětmi