Čínská restaurace účtovala poplatek za dýchání čistého vzduchu

Nadstandardní poplatek

Čínská restaurace účtovala poplatek za dýchání čistého vzduchuNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Majitel jedné restaurace se snažil vydělávat na znečištěném ovzduší. Ve svém podniku nainstaloval několik čističek vzduchu a aniž by o tom své zákazníky informoval, účtoval jim extra příplatek za to, že během večeře dýchají filtrovaný vzduch. Upozornil na to hongkongský deník South China Morning Post.

Restaurace ve městě Zhangjiagang v provincii Ťiang-su na pobřeží Jihočínského moře nainstalovala v důsledku varování před nebezpečně vysokým znečištění ovzduší několik čističek vzduchu. Lidé, kteří zde večeřeli, neměli o takovém nadstandardním opatření potuchy. Netušili ani, že jim za to bude účtován poplatek ve výši 1 jüanu (necelé 4 koruny).

Někteří zákazníci si poplatku všimli až po vystavení účtu. V reakci na to si stěžovali na místních úřadech, které restauraci zakázaly, aby tento protiprávní příplatek účtovala. ,,Zákazníci nedostali na výběr, zda chtějí dýchat čistý vzduch. Proto to nemohlo být prodáváno jako zboží,“ zdůvodnilo svoje rozhodnutí město.

Na sociálních médiích se nicméně objevily souhlasné komentáře s poplatkem. Mnozí z Číňanů by byli rádi, kdyby si za čistý vzduch mohli připlatit. Čínu dlouhodobě trápí extrémně znečištěné ovzduší. V Pekingu minulý týden dokonce platil nejvyšší stupeň pohotovosti. Uzavřeny byly školy i řada továren, omezena byla také doprava a provoz na stavbách.

Čtěte také: Život v Pekingu zastavil smog. Zavřeny jsou školy i továrny

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články